İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Öğretmenlerin TEOG Ücretlendirmeleri Belli Oldu

Öğretmenlerin 2016 TEOG Ücretleri Açıklandı

Merhaba Sayın Okurlarımız. Yıllardır MEB tarafından yapılan sınavlarda görev alan öğretmen ücretlendirmelerinin, ÖSYM sınavlarında görev alan öğretmen ücretlendirmerine göre çok daha ucuz olmasından dolayı MEB sürekli eleştriliyordu. Eğitim-Bir Sen’in bu yıl imzalamış olduğu sözleşmeye göre sınav ücretlerinde artışın olduğu açıklaması yapılmıştır.

ÖĞRETMENLERİN-2016-TEOG-ÜCRETLERİ

Toplu sözleşme maddesi:

Madde 18-(1) 2006/11350 sayılı Kararın 12 nci maddesinin beşinci fıkrasında sayılan sınavlardan hafta sonu tatillerinde yapılan merkezi sınavlarda fiilen görev yapanlara, 2006/11350 sayılı Karar uyarınca herhangi bir ek ders ücreti ödenmemek kaydıyla, 18/1/2012 tarihli ve 2012/2723 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sınav Ücretlerine İlişkin Usul ve Esaslara göre sınav ücreti ödenir.

Bu maddeye göre yine TEOG ücretlendirmeleri ÖSYM sınavları ücretlendirmelerinin altında olabilir ancak;

– Bu toplu sözleşme 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.

– TEOG sınavları haftaiçi yapılacağından dolayı öğretmenler her oturum için 5 ek ders ücreti alacaklardır.

Öğretmenlerin ek ders ücretleri ise memur maaş katsayısına göre hesaplanıyor. Maaş katsayısı ise zam alınan zamanlara göre değişmektedir. Memur maaş katsayısı 140 ile çarpıldığı zaman gündüz ek ders ücretini bulabilirsiniz. Memur maaş katsayısı 150 ile çarpılırsa gece ek ders ücretini hesaplamış olursunuz. Fakat işlem sonrasında çıkan ücretler brüt ücretlerdir. Bunlardan gelir vergisi ve damga vergisi düşürülerek net ücret hesaplanabilmektedir.

Yapılan tahmini hesaplamalara göre bir öğretmenin her bir TEOG oturumu için alacağı ücret 46,15 TL olarak hesaplanmıştır. Eğer bir öğretmen iki oturumda görev alır ise 92,30 TL ücret alacaktır. Bu hesaplamalar tahmini hesaplardır, küsürat hesaplamalarından dolayı çok küçük fark ortaya çıkabilir.

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.