İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvurusu 2014

Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvurusu 2015

Merhaba Sayın İş arayanlar. Sevindirici haber orman genel müdürlüğünden geldi. Eğer sizde KPSS’e girdiniz ve atama bekliyorsanız size güzel haberlerimiz var. Her sene olduğu gibi 2015 yılında da Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı devam edecektir. Şuan için toplamda 80 adet Orman Mühendisi Alımı yapılacaktır.Hangi İllere Memur Alımı Yapılacak diye merak ediyorsanız bu konuda da bilgi verelim.

MEMUR ALIMI YAPILACAK İLLER: AMASYA,ARTVİN,ÇANAKKALE,BİLECİK,HAKKARİ,AĞRI,ARDAHAN,AFYONKARAHİSAR,SİVAS illerimizde memur alımı yapılacaktır.

Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı 2014

Şimdi dilerseniz biraz da Başvuru Şartları neler bu konuda bilgi vereceğiz. Ek olarak ilk önce vermemiz gereken bilgiler arasında KPSS’den en az 70 Puan almış olmanız gerekmektedir. Bu şekilde başvuru yapmanız gerekiyor. Adaylarda aranan şartlar aşağıdaki gibidir.

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında, 3234 Sayılı Orman Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik ve Orman Genel Müdürlüğü Atama ve Yer Değiştirme Yönetmelik hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla sözlü ve uygulamalı sınavla 80 adet orman mühendisi alımı yapılacağı ve sınava ilişkin gerekli açıklamalar 29.09.2014 tarihinde www.ogm.gov.tr adresinde yayınlanmıştı.

1 . ADAYLARDA ARANACAK GENEL NİTELİKLER
a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
b) Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak.
c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına
gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
d) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.
e) 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2014-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak.
f) Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

2 . BAŞVURU, SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAVA ALINACAK ADAY SAYISI VE İLANI
Başvurular 22.12.2014 günü başlayıp 26.12.2014 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Adaylar www.ogm.gov.tr adresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini çevrimiçi(online) olarak yapacaklardır. Adayların sistem üzerinden dolduracakları başvuru forumunu ıslak imzalı olarak en geç başvuru tarihinin son günü mesai bitimine kadar kendilerine en yakın Orman Bölge Müdürlüğüne Genel Müdürlüğümüze iletilmek üzere teslim etmeleri gerekmektedir.
Başvurular EK 1 listede belirtilen iller bazında adayın tercihine göre yapılacak olup her aday en fazla 10 adet tercih yapabilecektir. KPSSP3 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu her il için belirlenen kadronun 3 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. Her aday tercih sıralaması ve KPSSP3 puanı dikkate alınarak ancak bir ilin sözlü sınav listesinde yer alacaktı

İLAN HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bir önceki yazımız olan Jandarma Genel Komutanlığı 2014 Sivil Memur Alımı başlıklı makalemizde Jandarma Genel Komutanlığı İş Başvurusu 2015, Jandarma Genel Komutanlığı İş İlanları 2014 ve Jandarma Genel Komutanlığı Memur Alımı 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.