İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

KPSS 2015/1 Kadrolar ve Tercih Robotu Yayımlandı

DPB KPSS 2015 Haziran Tercih Robotu İncele

Merhaba Sayın Okurlarımız. 13 Haziran 2015 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına ilk kez atanacaklar için kadrolar ve tercih robotu yayımlandı. KPSS’den atama bekleyenler ve kendi bölümlerinden ne kadar atama yapılacak belli oldu. Tercih yapacak olan memur adayları için bu tercih robotunu dikkatli bir şekilde incelemelerini öneriyoruz. Yine bu belirtilmiş olan kadrolar için tercihte bulunacak olan adayların yüksek puandan düşük puana doğru bir sıralaması ÖSYM tarafından yapılacak atamalar da buna göre yapılacaktır. KPSS 2015/1 Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirmesi sonucunda uygun görülenler ve hak kazananların atamaları kurumlara yapılacaktır.

DPB 2015 Tercih Robotu

Bu çerçevede;
Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (13.213) kadro ve pozisyona 22 Haziran – 01 Temmuz 2015 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır.

-Öğrenim Düzeyi-Hizmet Sınıfı İçin TIKLAYINIZ

-Kurum Tipi-Adet için TIKLAYINIZ

Alt kısında belirtilmiş olan kadrolar için tercihte bulunacaklar için Tercih Robotu şuan için yayımlandı ve adaylar inceleyebilirler. Kendi bölümlerinden ne kadar atama yapılacak bu kadrolara bakabilir ve tercih sıralamaları hakkında detaylara ulaşabilir. 2015 Merkezi Atamalar yukarıda belirtilmiş olan kadrolarda yapılacaktır.

Yine altta yer alan bağlantılardan hangi bölümden ne kadar ve hangi kadrolarda alım yapacağına dair listeler bulunmaktadır. Lisans ya da önlisans mezunuysanız tüm kadrolar yer almaktadır. Ayrıca ortaöğretim den atama bekleyenler içinde kadrolar ve alınacak olan personel sayıları belirtilmiştir.

2015/1 KPSS  Lisans Mezunu Tüm Kadrolar İçin TIKLAYINIZ

2015/1 KPSS Önlisans Mezunu Tüm Kadrolar İçin TIKLAYINIZ

2015/1 KPSS Ortaöğretim Mezunu Kadrolar İçin TIKLAYINIZ

DPB 2015/1 Merkezi Atama Kadroları İçin TIKLAYINIZ

 

KPSS 2015/1 Atama Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

Üstte yer alan bağlantıdan ise hangi bölümden ne kadar atama yapılacak sağlık ve diğer kurumlar için atama kadroları hakkında bilgiler yer alıyor. Devlet Personel Başkanlığı tarafından verilmiş olan kadrolar yer almaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Dikkat: Yaz Aylarında Çeyrek Altın Fiyatları Yükselebilir başlıklı makalemizde 2015 Yaz Düğün Sezonu Altın Fiyatları, 7 Haziran Seçimlerinin Altın Fiyatlarına Etkisi ve Çeyrek Altın Ramazan Ayından Sonra Çıkar hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Hasibe dedi ki:

  Bakın öğretmenlere her yerde eylem yapıyor her yerden seslerini duyuruyorlar nasıl binlerce atama kadrosu veriliyor.! Biz sessiz kaldıkça durum bundan ileri gitmeyecek bence

 2. Yusuf Ali dedi ki:

  Bu kadrolar gerçekten şaka gibi. Ben önlisans mezunu olarak tercih yapacağım ama hiç ümidim kalmadı. 30 bin kadro istiyoruz toplamda ancak verilen kadro ortada..! Bu kadarına da PES.!

  1. Hasibe dedi ki:

   Biz hakkımızı aramaz bir yerlerde paylaşmazsak daha çok ağlarız.