İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Özel Zamdan Hangi Taşeron İşçiler Yararlanabilir

Taşeronlar İçin Özel Zam Şartları

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bu yılın başından beri en popüler konulardan biri olan taşeronların son durumunun netleşmesinin ardından şimdi de taşeronların maaşlarının ne olacağı merak konusu olmaya başladı. Taşeron olarak çalışan asıl işçilerin kadroya yakın zamanda alınması zaten beklenen bir şeydi fakat taşeron bünyesinde kamuda çalışıp yardımcı işi yapanların da kadroya alınacağının duyurulmasının ardından gözler ise maaşlara dikildi.

TASERON-ISCILERIN-OZEL-ZAM-DETAYLARI

Taşeron işçilerin kamuya geçişi hususunda ilk yapılan açıklamalar doğrultusunda kamuya alınacak olan taşeronların “özel sözleşmeli personel” sıfatıyla istihdam edileceği ve maaşlarının ise değişmeyeceği belirtilmişti. Fakat sonradan yapılan duyurular ise kadroya geçirilecek olan taşeronlara özel bir zam yapılarak maaşlarının memur maaşlarına yapılan zamlara eşitleneceği belirtildi. Fakat bu taşeronlara özel zam hakkında henüz detaylar bilinmiyor.

Özel sözleşmeli personeller öncelikli olarak aynı maaşlar ile başlayacaklar. Daha sonra bu personellerin memur sendikalarına üye olması sağlanacak. Memur sendikasına üye olması sağlanan özel sözleşmeli personellerin maaşlarına yapılacak zam ise sendikaların hükümet ile yaptığı pazarlık sonucunda belli olacak ve bu zam farkı taşeron olarak kamuya geçen çalışanlara da yansıtılacaktır. Böylelikle memurlar ile aynı zam alınmış olacak.

Bunun yanı sıra taşeron olarak çalışanların kadroya geçirilmesi için 12 aylık bir çalışma koşulunun olacağı belirtilmişti. Yani bu yasal düzenlemenin 1 Kasım 2015 tarihinden önce çalışmaya başlamış için geçerli olacağı bildirilmişti. Fakat taşeron sistemindeki yanlışlıklar ve karışıklıklar nedeniyle bu durumun değişebileceğinin müjdesi de geldi. Yetkili isimler çalışmaların devam ettiğini ve yakın zamanda daha net bir açıklamanın yapılacağını belirtti.

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.