İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Ak Parti Erken Seçim Sonucuna Göre Tek Başına İktidar Oldu

Vatandaş Ak Parti İçin:” Tek Başına İş Başına “Dedi.

Merhaba Sayın Okurlarımız. 1 Kasım Erken Seçimleri sonucunda sandıkların %90 lık bir kısmın açılmış olmasından dolayı şuan için Ak Parti’nin oy oranı %49,4 dolaylarında. Çıkartacağı milletvekili sayısının da önemli olduğu bu seçimlerde Ak Parti meclise 316 kadar milletvekili gönderiyor. Durum böyle olunca da bir siyasi partinin tek başına iktidar olması için en az 276 milletvekili çıkartması gerekiyordu. Bunu Ak Parti büyük oranda başardı. Şuan için Ak Parti Genel Merkezi önünde de büyük bir kalabalık var ve git gide de yoğunluk artıyor. Yani şimdi Konya’da bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu hemen Ankara’ya gelerek bir balkon konuşması yapacaktır. Yani şunu söyleyebiliriz ki vatandaş tercihi Ak Parti’yi tek başına iktidar yaparak göstermiş oldu.  7 Haziran sonrası yapılan erken seçimlere gidildi ve sonuç olarak Ak Parti’nin tek başına iktidar oldu diyebiliriz.

1 KASIM SİYASİ SONUÇ

BAŞBAKAN BALKON KONUŞMASI YAPACAK

Şuan Konya’da bulunan Başbakan Ankara’ya gelerek buradan halka hitap edecek. Artık bir gelenek haline gelen Balkon Konuşmasında neler söyleyecek herkes tarafından merak edilen bir konu. Bayram havasında bir ortamın olduğundan söz edebiliriz.

CHP’DE DEĞİŞİM OLMADI

7 Haziran Genel Seçimlerinde almış olduğu oy oranlarını yeniden Erken Seçimlerde almış olan Cumhuriyet Halk Partisi 1 Kasım’da almış olduğu oylara göre meclise 134 kadar milletvekili gönderecek. Şuan için almış olduğu oy oranı ise %25 civarında

MHP’DE BÜYÜK DÜŞÜŞ

7 Haziran Genel Seçimlerinden çıkan sonuçlarla kıyaslama bir karşılaştırma yapacak olursak Milliyetçi Hareket Partisinde bir düşüş oldu.MHP’nin şuan ki oyu ise %12 oranında ve 41 milletvekili çıkartıyor. Düşüş yaşanan iller ise MHP Yozgat’ta yüzde 16, Çankırı’da 8, Bilecik’te 12,Erzurum’da 11, İstanbul ve Ankara’da 3, Sivas’ta 7 puan kaybetti diyebiliriz.

HDP’NİN DURUMU KRİTİK

HDP Şuan için durumu en kritik olan siyasi parti olarak görülebilir. Şuan için almış olduğu oy oranı 10,6 olarak belirlenmiştir. Ancak HDP’nin barajı şuan için tam olarak geçtiğini ya da barajın altında kaldığını söylemek mümkün değil. Yurtdışından gelecek olan oylarda HDP’ye etki yapması durumunda HDP yine barajı geçecek gibi görünüyor. HDP’nin puan kaybettiği iller ise 7 Haziran’a göre HDP Diyarbakır’da 7, Siirt’te 8, Mardin’de 8, Urfa’da 11, Mersin’de 6, Adana’da 7 puan kaybetti.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.