İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Sahte Rakı ile Gerçek Rakıyı Birbirinden Ayıran Özellikler

Sahte Rakı Nasıl Anlaşılır ?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bugün İstanbul’da üzücü bir olay yaşandı ve sahte rakı yüzünden 8 kişi zehirlenerek hayatını kaybetti. Büfeler ve marketlerden alınan bu rakıların ne denli gerçek olduğunu bilmek gerekmektedir. Elbette bunun içinde biraz bilgi sahibi olmanız ve okumanız gerekmektedir. Sizler için detaylı bir araştırma yaptık ve bu sahte rakıları gerçek rakılardan ayıran en büyük özellikleri bulduk. Özellikle de Türkler tarafından sevilerek içilen rakı ( sağlığa zararlıdır ) zaman zaman ülkemizde merdiven altı denilen yerlerde üretildiği zaman hayati sonuçlar doğurabiliyor. ( Bugün İstanbul’da olduğu gibi.) Bu durumda sizin yapmanız gereken ise aldığınız rakının kapağına bakmak ilk işiniz olsun. Sahte rakıları üretenler imalat tarihi ve seri numaralarını yazamıyor. Çünkü bu işlem oldukça külfetli. Yani rakıyı raftan aldığınız zaman ya da size açılmamış bir şekilde getirildiğinden sağlığınız için yapmanız gereken ilk şey kapağına bakmak.

SAHTE RAKI GERÇEK RAKI

SAHTE RAKI ANLAŞILABİLİYOR

Elinize almış olduğunuz rakı şişesinin kapağını tutan halka ile bağlantısıda son derece önemlidir.Çünkü merdiven altında üretilen rakıların halka kapağı bağlantılarında bir takım tutarsızlıklar oluyor. Bu kapaklara dikkat etmek gerekiyor.Kapaklar oje ile boyanarak aynı renk verilmeye çalışılmakta.

Daha önce de belirttiğimiz gibi rakı alacağınız zaman ellerinizin iş görmesi lazım. Kapaklarına ser bir şekilde bakın. Fazla zorlayıp şişeyi kırmamaya dikkat edin aksi halde parasını ödemek zorunda kalabilirsiniz.

SERİ ÜRETİM KODLARI

Sahte rakıyı gerçek rakıdan ayıran en büyük özelliklerden birisi de seri numaraları ve imalat tarihleri. Bunların silinip silinmediğini de kontrol ediniz. Eğer siliniyorsa ve elinize boya geliyorsa o rakıdan almanızı tavsiye etmiyoruz. Rakı alacağını zaman 2 tane alacakmış gibi yapın ve her iki şişenin de seri numaralarını kontrol edin. Seri numaralar birbirini takip eden sayılarda ise alabilirsiniz. ( Daha sonra 2. şişeyi bırakmayı unutmayın )

SAHTE RAKI BELİRTİLERİ NELERDİR

İçtikten sonra eğer midenizde bulantı ve baş ağrısı oluyorsa içtiğiniz rakı sizi zehirliyor olabilir.Sahte rakının kokusu normal rakıdan daha kötüdür. Yani rakı severler bile sahte rakıdan tiksinebilirler.

TEKEL BAYİLERE UYARIMIZDIR

Zaman zaman karşılaşıyorsunuzdur “Bu şişe ısındı abi dolaptakiyle değiştirelim” gibi tekliflerle. Bunlara karşı uyanık olun. Size verilen sahte rakı olabilir ve başınız ağrıyabilir. Bu yüzden dışarıdan tanımadığınız birinin getirdiği içki şişelerini kesinlikle dolaptaki soğuk içki ile değiştirmeyiniz.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.