İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Sandık Görevlilerinin Yanında Bulundurması Gereken Şeyler

Sandık Görevlisi Yanında Neler Götürmeli ?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Yarın ülkemiz için önemli günlerden birisi.  Milyonlarca seçmen yarın sandık başına gidecek ve oy kullanacak. Sandıklarda görevli olanları ise yorucu ve hareketli bir gün bekliyor. Eğer sandıkta görevliyseniz ve yanınızda neler götürmeniz gerektiğini henüz bilmiyorsanız sizler için hazılamış olduğumuz bu yazımızda yanınızda neler bulundurmanız gerektiğine değineceğiz. Sandıkta güvenli bir şekilde oyların kullanılmasında görevliyseniz ve sandıktan çıkacak olan oyların sayılması işlemlerine katılacaksanız sizlerde yanınıza bu belirtmiş olduğumuz şeyleri mutlaka alınız aksi halde mağdur olabilirsiniz.Çünkü sandıkta görevli olanların görev yerlerini bırakıp ayrılmaları gibi bir durum söz konusu değil.Acil ve özel ihtiyaçlar dışında görevli olduğunuz sandığın başından ayrılmamanız gerektiğinden ihtiyaçlarınızı gidermek için yanınıza alacaklarınız aşağıdakiler gibidir.

SANDIK GÖREVLİSİ YANINA ALACAKLARI

SANDIK GÖREVLİSİNİN YANINDA GÖTÜRMESİ GEREKENLER

Sandıkta görevli olanların saymış olduğumuz bu şeyleri yanlarında götürmeleri son derece büyük önem arz etmektedir. Daha önce de belirttiğimiz gibi görevli olduğunuz sandığı bırakmanız büyük sorunlara neden olduğundan sandık başına gitmeden;

♦ Nüfus Kağıdınız (Kimlik)
♦ Müşahit Kimliğiniz
♦ İtiraz Dilekçesi Örneği
♦ Kağıt, Kalem ve Karbon Kağıdı
♦ Cep Telefonunuz ve Şarj Aletiniz
♦ Fener ( Elektrik Kesintisine Karşı Önlem)
♦ Aperatif Yiyecekler ve Su

SANDIK GÖREVLİSİNİN HAKLARI

♦ Sandıkta görevli olanların oy verme sürecinin başından sonuna kadar takip etme izleme hakkı bulunmaktadır. Görev yerinizi terk etmeyin ve sürekli gözlem yapın.
♦ Oy kullanma süresi bittikten sonra kullanılan oyların ilçe seçim kurullarına teslim edilmesine kadar eşlik edebilirsiniz.
♦ Gerektiği durumlar olursa sandık başkanı ya da sandık kurulunda görev yapan diğer görevlilere uyarılarda bulunabilirsiniz.
♦ Oy birme işleminden sonra yapılan sandık tutanağının mühürlü ve ıslak bir kopyasını isteme hakkınız var.
♦ Sandık Kurulunda bir eksiklik çıkması durumunda sandık başkanının onayı ile sandık kurulunda görev alabilirsiniz.

1 KASIM SEÇİMLERİNDE GÖREVLİ OLANLAR

1 Kasım Erken Seçimlerde görevli olanların bu belirtilmiş olan görevlerini haklarını bilmesi son derece büyük önem arz etmektedir. Ülkemizde seçimlerin olduğu zaman bazı bölgelerde öncelerden elektrik kesintileri yaşanıyordu. Son zamanlarda bu durum her ne kadar olmasa da yanınızda fener götürmeniz son derece önemlidir. Herkese başarılar dileriz.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.