İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Taşeron İşçilerin Toplu Sözleşme Sürecinde Sona Gelindi

Başbakan Açıklama Yaptı: Taşeron İşçi Toplu Sözleşmesi..

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bugün televizyonlardan da canlı yayında verilen Hak-İŞ Genel Kurulunda Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yapılan açıklamalarda Kamu kurumlarında taşeron olarak çalışan ve kadro bekleyen yüzbinlerce işçiyi yakından ilgilendiren ve sevinecekleri bir haber daha verdi. Taşeron İşçilerin Toplu Sözleşme Sürecinin hızlanması için talimat vereceğini ve bir an önce bitirilmesi konusunda haber verdi. Bu durumda diyebiliriz ki aynı memur ve memur emeklilerinde,çalışanlar için yapılan toplu sözleşmeler Taşeron İşçiler için de yapılacak. Taşeron işçilerle yapılacak olan toplu sözleşmenin ayrıntıları hakkında ise henüz bilgi verilmedi. Ancak şunu söyleyebiliriz ki Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun da gündeminde olan Taşeron İşçilerin Kadroya alınma süreci daha da hızlanacak.

TAŞERON İŞÇİLERLE TOPLU SÖZLEŞME

HAK – İŞ GENEL KURULUNDA TOPLU SÖZLEŞME AÇIKLAMASI

Devlet Kurumlarında taşeron olarak çalışan ve kadro bekleyen işçilerin müjdeli bir haber beklediği şu günlerde en net açıklama belki de Başbakan’dan geldi. Yapılan açıklamada süreç hakkında değerlendirmede bulunan Davutoğlu;“Toplu sözleşme süreci devam eden taşeron işçilerin toplu sözleşmelerinin sonuçlandırılması, ivedilikle sonuçlandırılması için gereken talimatları da buradan veriyorum” şeklinde konuştu. Milyonları yakından ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinin ayrıntıları ise daha sonra belli olacak.

KADROYA GEÇİŞLER 2016’DA OLABİLİR

Dün yapılan açıklamalarda Taşeron işçilerin kadroya geçişlerinin 2016 yılında yapılabileceği konusunda da açıklamalar yapıldı. 2016 yılında taşeron işçilerin kadroya alınması durumunda ayrımın neye göre yapılacağı da cevap bekleyen sorular arasında yer almaktadır. Kimlerin kadroya alınacağı,kimlerin yardımcı işlerde olduğundan dolayı kadro alamayacağı konusu da netlik kazanması gereken bir diğer konu. Hak-İŞ Genel Kuruluna katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı açıklamalarda Taşeron İşçilerle Toplu Söleşme sürecinin hızlanacağının müjdesini verdi. Bu durumda 2015 yılı bitmeden kadro süreci başlayabilir 2016’da geçişler olabilir.

Taşeron İşçiye Kadro Gelecek ⇐ ( Haberi Oku )

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. tugba dedi ki:

    Peki neden asıl.ismi yardımcı.ismi bu listeyi vermiyorlar herkes bir umut heyecanlı bir şekilde bekliyo

    1. Admin dedi ki:

      Asıl iş ve yardımcı iş bu listeyi vermiyorlar şuan evet.Sebebini bizde bilmiyoruz. Mutlaka üzerinde çalışma yapılıyordur ve tam olarak oturtulunca belli olacaktır ve paylaşılacaktır.