İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

THY Kabin Memuru Alımları İçin Başvuru Şartları Nelerdir? Başvuru Nasıl Yapılır?

Ülkemizin en prestijli hava yollarından biri olan  Türk Hava Yolları tarafında yapılan duyuru neticesinde 2018 yılında kabin memuru alımları gerçekleşeceği duyuruldu. Bay ve bayan kabin memuru alımlarında; iletişim becerisi yüksek, takım çalışmasına uygun, ekip ruhuna sahip, güler yüzlü, kibar ve dinamik çalışma arkadaşları aranmaktadır.

Türk Hava Yolları, tam 6 kez üst üste Avrupa’nın en iyi hava yolu olarak seçilmiştir. Böylesine bir gururun yaşandığı firmada çalışmak herkes için güzel bir fırsat olarak görülmektedir. Kabin memuru olabilmek için aranan şartları detaylıca okuyup ondan sonra başvurmanız her zaman sizin yararınıza olacaktır.

GENEL KOŞULLAR

* T.C. vatandaşı olmak,

* En az ön lisans/meslek yüksekokulu mezunu olmak,

* İyi derecede İngilizce bilmek, (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)

* Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak,

* Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak

SAĞLIK VE FİZİKİ KOŞULLAR

* Bayanlar için 160-180 cm. arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*,

* Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.),

* THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,

* Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

BAŞVURU ŞEKLİ

* Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet ortamında, THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

* İlan kriterlerini sağlayan adaylar test ve mülakat süreçlerine davet edilecektir.

* Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

* Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır.

Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen, THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen adaylar ilana başvuru yapamayacaktır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru Formunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

1) Başvuru formunu doldurmakta sorun yaşıyor iseniz Google Chrome, Mozilla Firefox ya da Internet Explorer 10 ya da 11. sürümü kullanmanızı tavsiye ederiz. Başvuru kısmında sorun yaşayanlar yorum kısmından yazarak yardım isteyebilirler.

2) Kişisel bilgiler kısmındaki tüm bölümleri doğru ve dikkatli biçimde doldurunuz ve aynı zamanda istenilen formatta vesikalık fotoğraf yükleyiniz.

3) Adli ceza bilgileri kısmını da dikkatli doldurunuz. Adli cezanız var ise evet, yok ise hayırı seçiniz. Eğer var ise eveti seçtikten sonra karşınıza çıkan yorum kısmına ceza nedenini uygun bir dille açıklayınız.

4) Uçuşa engel olabilecek sağlık probleminiz ya da fiziksel engelinizin olup olmadığını da belirtin.

5) Ardından eğitim seviyenizi belirten bitirdiğiniz okulları detaylı bir şekilde yazınız. Okuduğunuz bölüm ve okula başladığınız tarih ile okulu bitirdiğiniz tarihi de belirtin.

6) İş tecrübelerinizi de detaylı bir biçimde yazınız. Çalıştığınız yer, unvanınız, çalışma süreniz ve ayrılış nedeninizi de detaylıca yazınız.

7) Daha sonra ise bildiğiniz yabancı dilleri seviyeleri ile birlikte yazınız. Aynı zamanda işaret dili bölümü kısmında işaret dili bilip bilmediğinizi de belirtiniz.

8) Diğer bilgiler kısmını da doldurduktan sonra daha önce THY kurumlarında çalışıp çalışmadığınızı belirtip başvuru formunu yollayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ambulans Şöförü Alımı 2020 - Ambulans Şöförü Nasıl Olunur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. oya dedi ki:

    Iise ihtiyacim var