İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Tıbbı Sekreterlik Mezunları İş Olanakları Nelerdir

Tıbbı Sekreterlik Bölümü Mezunları Nerede Çalışabilir

Merhaba Sayın Okurlarımız.Ülkemizde özellikle de bayanlar tarafından tercih edilen ve her yıl  binlerce mezun veren Tıbbi Sekreterlik ve Dökümantasyon bölümlerinden mezun olan insanların nerede çalışacakları hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Ayrıca son zamanlarda daha bir ilgi gören bu bölüm hem özel sektörde hem de kamu kurumlarında görev yapabilmektedir. İş Olanakları Nelerdir,Nerelerde Çalışırlar ve Görevleri Nelerdir bu konuda sizlere bilgi vereceğiz. Şimdi dilerseniz başlayalım.

Tıbbı Dökümantasyon ve Sekreter Görevleri Nelerdir

Tıbbi Sekreterlik ve Dökümantasyon Mezunları Nerede Çalışabilir: En çok merak edilen ve eleştirilen konulardan birisidir. Tıbbı Sekreterler sadece bayanlar değil erkeklerde bu bölümü okumaktadır. Bu bölümü okuyup bitiren insanlar özel hastanelerde ve devlet hastanelerde hasta kabul ve danışma gibi pozisyonlarda çalışmaktadır. Oturarak Çalışabileceğiniz bir pozisyon olduğundan dolayı bir çok insan tarafından tercih edilmektedir. Tabiki bu bölüm mezunları sadece hastanelerde değil bir çok özel şirkette ya da kamu kurumunda çalışabilir. Bu yüzden yoğun olarak talep görmektedir.

Tıbbı Dökümantasyon ve Sekreter Görevleri Nelerdir: Bu pozisyonda çalışan personeller örnek vermek gerekirse hastanede çalışan bir personel hastaların girdi çıktılarına bakar. Yani kayıt işlemlerine bakar. Bu yüzden iyi derecede bilgisayar bilmek gerekiyor. Klavyeyi ne kadar hızlı kullanırsa işinde o kadar başarılı olur. Ayrıca görevleri sadece bunlarla sınırlı değildir. Arşiv konusunda da deneyim kazanmış olması işe alım konusunda sizi bir adım ileriye götürür. Hastane dosyalarının arşivlenmesi düzenlenmesi gibi işlemleri yapması ve gerekli mercilere iletmesi gerekmektedir.

Meslek Yüksek Okulu Mezunları gerçekten bu sektörde daha kolay iş bulabilmektedir. KPSS ile atanan bir çok memur da vardır. Malum hastanelerde bir çok personele ihtiyaç duyulmaktadır. Memur olarak iş başı da yapabilirsiniz.

Kaynak

Kaynak

 

Bir önceki yazımız olan Otomotiv Mühendisliği Maaşları ve İş İmkanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.