İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Uzman Çavuşluktan Astsubaylığa Geçiş Şartları 2018

Ülkemiz genelinde yaşanan o olumsuz günden kaynaklı olarak askeri alanlarda olan boşlukları doldurmak için birçok alanda yeni alımlar yapılıyor. Bu alımlardan biri olan uzman çavuşluktan astsubaylığa geçiş sadece rütbeler arasında bir tanedir. Bu sene yenisi düzenlenen astsubaylık sınavı için özellikle alımlar uzman çavuşluklardan olmaktadır. Bu alımlar için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartları sağlayabilen ve yerine getirebilenler astsubay olabiliyorlar.

Astsubay Olmak İsteyenler İçin Şartlar

Askeri anlamda rütbe atlamak isteyen ve bunun için düzenlenecek olan sınava hazırlananları birçok şartın beklediğini söyleyebiliriz. Çavuş olanların bu konuda öncellikli olduğunu söylemek isteriz. Uzman çavuşluktan astsubaylığa geçiş için şartlar ise;

Uzman çavuş olanların ve bu anlamda en az 2 yıl görev yapanlar bu sınavda öncelik hakkında sahip olacaktır.

Yüksek okul mezunları ve lisans mezunları yine bu alandaki alımlar için avantajlı boyuttalar

Lise mezunu olan uzman çavuşlarında sınava alımı için en az 1 yıl süre ile görevini yapmış ve 25 yaşından küçük olma şartı aranıyor.

Lise mezunları yine sınav öncesi veya sonrası bir lisans bölümü okuması şart kılınıyor

4 yıllık okul mezunu olanlar için çavuşluktan astsubaylığa geçişinde bulundukları alanda düzenlenen sınava girmeleri

Eğer kişi çavuşluk olarak görev yapmamış ise o zaman sınavda başarı göstermesine bağlı olarak 6 yıl uzman çavuşluk sonrası bu göreve alınacaktır.

Eğer hala yaş sınırına takılmaz ise o zaman sorun olmadan rahatlıkla astsubaylık rütbesine erişebilecektir.

Birçok şartı bulunan bu rütbe için önemli bir detay ise ülkesine en doğru şekilde hizmet verebilmesi ve bu konuda üstünlüğü olması gerekiyor. sınav zamanını da takip etmekte fayda bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Yönetimi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları başlıklı makalemizde Sağlık Yönetimi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? ve Sağlık Yönetimi Bölümü Taban ve Tavan Puanları 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Cem ERTUĞRUL dedi ki:

    Çok saçma iyice zorlastirdilar iyice dışardan sivil kaynaklı alacağına kendi içinden neden almak istemez ablam veremiyorum. Bu kadar olmaz bu alanda bile bu ülke in resmen üvey evladiyiz hakkımı helal etmiyorum…