İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Volkswagen 5 Bin İşçi Alımı Yapacak

Dünya otomotiv sektörünün devleri arasında bulunan Volkswagen, Türkiye’de fabrika açacak. Açacağı bu fabrika bünyesinde 5 bin kişiyi işe alacağını söyleyen firmanın işe alım koşulları yazının devamında. Otomotiv devinden gelen bu açıklama iş arayanların da umutlarını pekiştirdi.

Volkswagen Çok Sayıda Kişiye İş İmkanı Sağlayacak

Otomobil firmaları arasında köklü bir geçmişe sahip olan Volkswagen, Türkiye’ye yeni açacağı fabrika ile birlikte işçi alacağı müjdesini de kamuoyu ile paylaştı. Açıklamada kurulacak fabrika için 5.000 işçi alımı yapılacağı söylendi. Dünya üzerinde çok sayıda fabrikası bulunan şirketin, Türkiye’de açacağı fabrikada da otomobil üretimine devam edecek. Fabrikanın hazırlıkları sürerken bir yandan da ayrıntılı haberler gelmeye devam ediyor.

İşçi Alımları Ne Zaman Olacak?

Fabrika henüz kurulum aşamasında. Fabrikanın faaliyete geçmesine yakın işçi alımları ile ilgili bilgiler netleşecek. 2022 yılında üretime başlaması düşünülen fabrika için 2021 yılında işçi alımlarına başlanacağı söyleniyor. Alınacak işçilerin Volkswagen’in kurum kimliği ile uyum sağlaması birinci kriter. Fabrikanın faaliyete geçmesinden önce işçilere Volkswagen bakış açısını ve işleyişini öğretmek adına gerekli eğitimler verilecek. Bu tür yabancı yatırımların ülkemize gelmesi de ekonomi açısında önemli bir gelişme. Ayrıca binlerce kişinin istihdam edilecek olması da bir başka avantaj sağlayacak.

Rusya’da da Türk İşçilerin Çalışması Planlanıyor

Volkswagen’in yatırımları ülkemiz ile sınırlı değil. Rusya için de yeni işçi alımları gündemde. Bu ülke için belirlenen sayı ise 111 bin. Rusya sınırları içerisinde Türk şirketleri yoğun olarak faaliyet göstermekte. Buna bağlı olarak da yoğun bir Türk işçi nüfusu mevcut. Her iki durum da birleştiğinde Rusya fabrikalarında da Türk işçilerin alınmasına kesin gözü ile bakılıyor.

1937 yılında kurulan firma o günden bu güne otomotiv üretimine devam etmekte. Orta ve üst sınıf orta ve üst sınıf segmentte arabalar üreten Volkswagen, araçlarını tüm dünyada satışa sunmaktadır. Araçların modellerini gelişen teknoloji ile birlikte yenilemekte ve uyum sağlayabilmek adına ARGE çalışmalarına da büyük önem vermektedir. Firmanın son yılların en önemli gelişmelerinden olan elektrikli araç üretimi konusunda da çalışmaları olduğu bilinmektedir. Yatırımlarını bu yönde de yapan firmanın Türkiye fabrikasında üretilecek modellerine dair henüz kesin bir bilgi verilmemiştir.

Bir önceki yazımız olan OBM 10 Bin İşçi Alacak mı? 3000 Euro Maaşla İşçi Alımlarında Son Durum Ne? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.