İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

YSK 7 Haziran 2015 Genel Seçim Sonuçlarını Açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu 7 Haziran Genel Seçim Kesin Sonuçları

Merhaba Sayın Okurlarımız. YSK tarafından bugün açıklanan genel seçim sonuçlarına göre siyasi partilerin Türkiye Büyük Millet Meclisine kaçar adet milletvekili göndereceği kesinleşti diyebiliriz. Verilmiş olan rakamlara göre AKP 258, CHP 132, MHP ve HDP ise 80′er milletvekili çıkardı. Ayrıcam Genel Seçime katılım oranı ise yüzde 83 olarak verildi. Hükumet kurulması için merakla beklenen bu seçim sonuçlarına göre artık siyasi partiler bir koalisyon yapma yoluna gidecekler. Seçim sonrası ilk seçenek olarak ağır basan Koalisyon Çalışmaları daha bir hızlanacak diyebiliriz. Siyasi partiler arasında AKP-CHP Koalisyonu ağır basmaktadır. Ancak CHP-MHP ve HDP’nin dışarıdan destek vereceği bir koalisyon için Devlet Bahçeli kesin bir şekilde reddetmişti.

YSK Kesin Genel Seçim Sonuçları

CHP ve MHP’nin Malatya İtirazı Sonuç Vermedi: Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’ya Malatya ilimizdeki seçim sonuçlarına itiraz eden partilerin bu teklifi reddedildi. 25.Dönem Milletvekili seçim sonuçları seçimlere itiraz süresinin dolmasının ardından saat 17.00’da açıklandı. YSK Başkanı Sadi Güven tarafından yapılan açıklamalara göre seçimlere itirazları değerlendirdiklerini ve çok zorlu bir sürecin sona erdiğini emeği geçen herkese de teşekkürleri sunduğunu belirtti.

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerin oldukça şeffaf ve temiz bir ortamda yapıldığını kimsenin şüphe duymaması gerektiğini de sözlerine ekledi. Ayrıca tüm vatandaşların seçim sandık dökümlerini ve oy kullandıkları sandıkların birleştirme işlemleri sonucunda çıkan durumu görebileceklerini internet üzerinden bakabileceklerini açıkladı.  Seçimlerde kayıtlı seçmen sayısı 56 milyon 608 bin 817, oy kullanan seçmen sayısı ise 47 milyon 507 bin 467 olarak kayıtlara geçmiştir. Bu kullanılan oylardan  geçerli olanların sayısı 46 milyon 163 bin 243, geçersiz oy sayısı 1 milyon 344 bin 224 olarak açıklamada bulundu.

7 Haziran Genel Seçim Haberleri için mavi bağlantıyı kullanınız.

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Dikkat: Yaz Aylarında Çeyrek Altın Fiyatları Yükselebilir başlıklı makalemizde 2015 Yaz Düğün Sezonu Altın Fiyatları, 7 Haziran Seçimlerinin Altın Fiyatlarına Etkisi ve Çeyrek Altın Ramazan Ayından Sonra Çıkar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.