İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

2019 Yılının Resmi Tatil Günleri Açıklandı

21.11.2018

Çalışanların izinlerini ayarlamak için dört gözle beklediği 2019 yılının resmi tatil günleri açıklandı. Her yılın son ayları memurlar, mavi yakalılar ve de beyaz yakalılar tatile ya da aileleri ile vakit geçirmek için memleketlerine gitmeden önce izinlerini ve biletlerini önden ayarlamak isterler. Bunun için o yılın resmi tatillerinin hangi günlere denk geldiği önem taşır. Cumayı birleştiren tatilciler, hafta sonu kaçamakları yapmak isteyen ve tatilden dönüp pazartesi çalışmak istemeyenler ve de elbette ucuz bilet almak isteyenler için yılın resmi tatil günlerini aylar öncesinden bilmek büyük avantaj sağlar.

2019 Yılında Hangi Günler Resmi Tatil Olacak?

2019 resmi tatiller açısından oldukça avantajlı sayılabilir. 2019 yılının ilk resmi tatili olan yılbaşı, yani 1 ocak günü salıya denk geldiğinden pazartesi izin alabilenler açısından dört günlük, bir nevi yılın ilk tatil veya dinlenme fırsatı olarak karşımıza çıkıyor. Yılın ikinci resmi tatilini ise, salı gününe denk düşen ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ oluşturuyor. Bunu çarşamba gününe denk gelen ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ yani toplumda daha yaygın bilinen adıyla işçi bayramı izliyor. Pazar gününe denk gelen ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ ise bu sene çalışanları maalesef üzüyor.

2019 Ramazan Bayramı 5 Haziran Çarşamba günü başlıyor.  Salı gününün de arefe günü olduğunu hesaba katarsak, pazartesinin tatil ilan edilme ihtimali yüksek görünüyor. Bu durumda da daha yazın başında vatandaşlarımızı 10 günlük bir tatil bekliyor. 2019 ramazan başlangıç tarihi ise 6 Mayıs Pazartesi günü olarak takvimlerimizde işaretlenmeyi bekliyor.

2019 Kurban Bayramı 11 Ağustos Pazar günü başlıyor. Her ne kadar bayramın ilk günü pazara denk gelse de Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı gibi 3 gün değil, 4 gün  sürdüğünden devam eden haftanın perşembe gününe kadar resmi tatil olmuş oluyor. Dolayısıyla serbest çalışanlar veya izin alabilecekler için bu bayramda da yine 10 günlük bir tatil söz konusu olabilir.

Resmi tatillerden devam edecek olursak ’30 Ağustos Zafer Bayramı’ önümüzdeki sene cuma gününe denk geldiğinden öğrencileri ve hafta sonu kaçamağı yapmak isteyen tatilcileri sevindiriyor. Son olarak da ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ da salı gününe denk gelerek yılın son resmi tatili olarak karşımıza çıkıyor.

Sonuç olarak, 2019 takvimi, 2018’e nazaran toplam tatil sayısı ve denk geldikleri günler açısından, sadece iki kez pazar gününe denk geldiğinden çalışanlar ve öğrenciler için daha avantajlı duruyor. 2019 yılında tüm kamu ve özel sektör çalışanlarını ve de öğrencileri bol tatilli, bol dinlenmeli bir yıl bekliyor.

Bir önceki yazımız olan Eminönü Evlere Ek İş Veren Yerler - Eminönü Evlere Boncuk İşi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.