İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Ankara’da Uber Var mı? Ne Zaman Gelecek?

Son zamanlar adını sıkça duymaya başladığımız Uber, tüm dünyanın uzun zamandır yakından tanıdığı bir uygulama aslında. Bir tür ulaşım şebekesi hizmeti olarak tanımlayabileceğimiz Uber uygulamasını yakından tanımak, başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler olmak üzere hangi şehirlerde bu hizmetin alınabileceğini hakkında bilgi sahibi olmak herkes için gün geçtikçe daha da çok önem arz ediyor.

Uber Nedir?

Uber, ABD merkezli, dünya genelinde hizmet veren bir ulaşım hizmetidir. 28 Mayıs 2015 tarihinde San Francisco’da kurulan Uber, bugün toplamda 58 ülke, 300 şehirde hizmet veren global bir şirket halini aldı. Uber’in hangi şehirlerde hizmet verdiği https://www.uber.com/tr/cities adresinden öğrenilebilir.

Diğer birçok ulaşım hizmetlerine göre ayrıcalıklı ve kaliteli bir hizmet veren Uber, sektöre giriş yaptığı tarihten itibaren çıtayı bir hayli yükseltmiş ve dünyanın çeşitli bölgelerine yayılım göstermiştir.

Uber aracılığıyla seyahat etmek isteyen kişinin:

  • Öncelikle akıllı bir cep telefonuna sahip olması ve telefonunda Uber uygulamasının yüklü olması gerekir.
  • Eğer kişinin yaşadığı şehirde Uber hizmeti mevcutsa, rahatlıkla ulaşım için Uber kullanılabilir.

Ülkemizde Verilen Hizmetler

Uber, şu an için yalnızca İstanbul’da hizmet vermektedir. 2018 yılı itibarıyla İstanbul ölçeğinde 3 binin üzerinde şoförle hizmet veren Uber’in Türkiye’de tek bir şubesi bulunuyor.

Uber’in:

  • Uber XL ve Uber Taksi olmak üzere ülkemizdeki kullanıcılara hizmet verdiği iki farklı ürünü bulunuyor.
  • Uber XL aracılığıyla kullanıcılara en konforlu şekilde ulaşım imkanını 7 gün 24 saat kesintisiz olarak sunmak amaçlanırken Uber kriterlerini taşıyan ticari taksiler de sisteme katılabiliyor.

Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de sisteme katılacak olan araç ve şoförler için belli başlı bazı kriterler bulunuyor. Uber bünyesinde çalışan şoförlerin sürekli olarak performansları takip edilmekte ve düşük performans gösteren şoförler sistem dışında kalmaktadır.

Ankara’da Durum Nedir?

Uber, şimdilik yalnızca İstanbul’da hizmetlerini sürdürüyor. Uber Ankara’ya ne zaman gelecek sorusuna istinaden ise Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, yaptığı açıklamada Ankara ve İzmir şehirlerinde de Uber‘in devreye alınacağını ancak bu konuda kesin bir tarih vermelerinin şu için söz konusu olmadığını belirtmiştir.

Sonuç olarak:

  • Ankara için kesinlik kazanan bir durum henüz mevcut değil. Ancak uzun vadede Uber’in Ankara pazarına girmeyi hedeflediği söylenebilir. Uber’in Ankara ve İzmir gibi şehirlerde aktif olarak ne zaman hizmet vereceğini, firma yetkilileri tarafından yapılacak açıklamalarla öğrenmek mümkün.
  • Uber’in uzun vadede ülkemizde daha kapsamlı bir şekilde hizmet vereceği firma yetkilileri tarafından belirtilirken, İstanbul dışında farklı şehirlerde faaliyet göstermeye başlayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bir önceki yazımız olan LC Waikiki Personel Eleman Maaşları 2019 başlıklı makalemizde LC Waikiki Kasiyer Maaşları, LC Waikiki Part-Time Eleman Maaşları ve LC Waikiki Part-Time Personel Maaşı 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.