İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru Alımı 2015

 Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru Alımı 2015

Merhaba Sayın İş Arayanlar. Herkesi ilgilendiren ilanlardan birisi olan ve merakla beklenen infaz koruma memuru alımı başlıyor. Eğer sizde KPSS’e girdiyseniz mutlaka başvuru yapmanız gereken bir iştir. Şimdi sizlere Başvuru Şartları hakkında bilgi vereceğiz. En az kaç puan almak gerek bu konuda bilgi vereceğiz. Sınavları ve mülakat hakkında da bilgiler vereceğiz. Toplamda 200 Erkek İnfaz ve Koruma Memuru Alımı yapılacaktır ilk etapta. Hem Lisans Mezunları hem Önlisans Mezunları hem de Ortaöğretim Mezunları başvuru yapabilecekler. Adaylar Başvuru yapabilmek için 70 Puan ve üzeri almış olmanız gerekmektedir. Şimdi dilerseniz daha fazla bilgi verelim. İnfaz Koruma Memuru Alımı başlıyor.!

2015 İnfaz ve Koruma Memuru Alımı

Başvurular 12 Ocak 2015 günü başlayıp, 21 Ocak 2015 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Başvurular sözlü sınav ve mülâkatın yapılacağı EK-1 listede belirtilen Adlî Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlıklarına ya da mahallî Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapılacaktır. Başvuru evrakı, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle mağduriyete yol açmamak adına mahallî Cumhuriyet Başsavcılıklarınca aynı gün acele posta servisi veya kargo ile sözlü sınav ve mülâkatın yapılacağı adlî yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına gönderilecektir. Mahallî Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapılan başvurularda, başvuru evrakının fiziki olarak sınavı yapacak ilgili komisyona aynı gün ivedi gönderilmesi gerekmektedir.
Adaylar sözlü sınav ve mülakatı yapacak komisyonlardan sadece birini tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabileceklerdir. Birden fazla komisyona başvurulması durumunda başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi öğrenciliğe kabul edilmeyeceklerdir.
4- Sınava Alınacak Öğrenci Sayısı ve İlanı: Sözlü sınav ve mülâkata; merkezî sınavda (KPSS) en az
70 puan alanlar arasından; EK-1 listede belirtilen komisyonlara verilen sınav izni sayısının 5 katı infaz ve koruma memurluğu öğrenci adayı çağrılacaktır. Sınava alınacak öğrenci adayları sözlü sınav ve mülakat tarihinden önce sınavın yapılacağı komisyonların ilan panolarında, aynı zamanda sınavın yapılacağı yer Cumhuriyet Başsavcılığının internet sitesinde 02 ġubat 2015 tarihinde ilan edilecek, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.
5. Sınav yeri: EK-1 listede belirtilen Adli Yargı Ġlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu
Başkanlıklarıdır.
6. Boy-kilo ölçüm tarihi: Ġlan edilen kadro sayısının 5 katı adayın boy-kilo ölçümü 04 ġubat 2015 ve devam eden günlerde yapılacaktır. Boy kilo ölçümüne girmeye hak kazananların (EK-3) güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunu doldurarak (4 adet) yanlarında getirmeleri
gerekmektedir. Sözlü sınav ve mülakata girmeye hak kazananlar sınavın yapılacağı komisyonların ilan
panolarında ve aynı zamanda sınavın yapılacağı yer Cumhuriyet Başsavcılığının internet sitesinde 10
Şubat 2015 tarihinde ilan edilecektir.
7.Sözlü sınav ve mülakat: 02 Mart 2015 ve devam eden günlerde yapılacaktır. Belirlenen tarihlerde her hangi bir nedenle boy-kilo ölçümü ile sözlü sınava ve mülakata katılmayanların mazeretleri kabul edilmeyecektir.
8. Adaylardan başvuruda istenecek belgeler:
a) EK-2 Başvuru formu,
b) Öğrenim belgesinin fotokopisi,
c) Merkezî sınav (KPSS) sonuç belgesinin fotokopisi,
d) Son altı ay içinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf

Başvuru yapacak adayların boy kilo ve yaş gibi nitelikler hakkında daha fazla bilgi alması için Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yayımlanan ilana bakması gerekmektedir.

İnfaz Koruma Memuru Alımı için TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Karayolları Açıktan Memur Alımı 2015 ve Başvuru başlıklı makalemizde Karayolları Açıktan Memur Alımı 2015, Karayolları Açıktan Personel Alımı 2015 ve Karayolları Genel Müdürlüğü İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.