İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Aile Bakanlığı Haziran KPSS Memur Atama Kadroları

Haziran 2015/1 KPSS Ataması Aile Bakanlığı Kadrolar

Merhaba Sayın Okurlarımız. Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam tarafından 2015 yılı içerisinde ne kadar memur alımı yapacaklarını açıklamıştı. Herkesin merakla beklediği Merkezi Atama Kadroları da belli oldu. Yıl içerisinde 7 Bin Memur Alımı var ancak sizlere daha önceki haberlerimizde de aktardığımız gibi bu atamaların hepsi tek bir defada değil yıl içerisinde paylaştırılarak yapılacağını belirtmiştik. Yine de bir umut Aile Bakanlığından atama bekleyen binlerce insan hüsran yaşadı diyebiliriz. 22 Haziran tarihinde tercihlerin alınacağı kadroları sizlere aktarmak istiyoruz.Sosyal Çalışmacı,Psikolog,Sosyolog kadrolarında alımlar var ancak tatmin edecek düzeyde değil.

Aile Bakanlığı 2015 Atama Kadroları

Aile Bakanlığı 2015 Merkezi Atamada toplamda 100 kişi alacaktır. Bunlar arasında Avukat,Çocuk Gelişimcisi ve Yurt Yönetim Müdürü de bulunmaktadır. Alt kısımda yer alan tabloyu inceleyerek sizlerde 22 Haziran tercihlerinde hangi kadroları seçebileceğinize bakabilirsiniz.

KADROLAR:                        ALINACAK MEMUR SAYISI

Sosyal Çalışmacı:                        30

Psikolog:                                     20

Çocuk Gelişimcisi:                        2

Sosyolog:                                      8

TOPLAM: 60 KİŞİ

Devamı alttadır.

Aranan şartlar özel nitelikler kitapçıklarda ve tercih robotunda yer almaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda ilgili bölümlerden mezun oldunuz ve atama bekliyorsanız kadro durumları bu şekildedir.

Seçimler sonrasında Aile Bakanlığı tarafından söylenen PDR Mezunları,Psikoloji,Sosyoloji ve Sosyal Hizmet kadroları için alımlar yapılacağı söylenmişti. Ancak bu tabloda gördüğünüz üzere 7 bin kişilik bir kadro yer almıyor. Alınacak olan memurların yıl içerisinde sürekli olarak devam edeceğini söyleyebiliriz. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’da bildiğiniz üzere Aile Bakanlığına bağlı bir vakıftır. Bu vakıf için alımlar devam ediyor. Ancak bu alımlar bu 7 bin kişilik kadro içinde olması beklenmiyor.

ÖĞRENİM DÜZEYİ                       UNVANI               ALINACAK MEMUR 

LİSANS:                                          AVUKAT                             25

ÖNLİSANS:                         Yurt Yönetim Müdürü                    15

 

TOPLAM: 40 KİŞİ

Sosyoloji Mezunları Atama Bekliyor başlıklı makalemizde Aile Bakanlığının bu bölüm mezunlarını atamasını talep etmiştik. Umuyoruz ki en kısa zaman içerisinde bu uygulamaya geçer ve atama bekleyen binlerce insan mutlu sona ulaşır.

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Haziran 2015 Memur Personel Alımı İlanları Başvurular başlıklı makalemizde 2015 Haziranda Memur Alan Devlet Kurumları, Devlet Personel Alımı Tüm İlanlar 2015 ve Hangi Kurumlar Haziranda Alım Yapıyor 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.