İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Belediyede Çalışan Memur Maaşları 2016

Belediyede Çalışan Memur Maaşları Ne Kadar

Merhaba Sayın Okurlarımız. Belediyede çeşitli pozisyonlarda çalışan birçok memurun olduğu bilinmektedir. Fakat belediye memurlarının maaşları birçok değişkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Her pozisyon personelinin maaşlarının farklı olmasından dolayı net bir şey söylemek mümkün değildir. Genel olarak belediye memur maaşları kıdem yılına ve çalışılan pozisyona göre değişmektedir.

BELEDIYE-MEMUR-MAASLARI

Tüm bunların yanı sıra belediyelerde sözleşmeli olarak çalışan taşeron personellerin normal memurlara göre daha az maaş aldığı bilinmektedir. Belediyelerde yeni başlayan memur maaşları 2.500 TL ile 3.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca büyük şehir belediyelerinde çalışan personel maaşlarının normal belediyede çalışan personel maaşlarından daha fazladır. Ayrıca belediyelerde çalışan şef, amir, başkan ya da başkan yardımcısı gibi görevlerde bulunan personellerin elbette diğer memurlara göre daha fazla maaş aldığı da bilinen bir gerçektedir.

Bir başka merak edilen husus ise belediyelerde çalışan güvenlik görevlilerinin maaşlarıdır. Belediyede çalışan özel güvenlik görevlilerin genellikle taşeron olmasından dolayı maaşlarının 1.800 TL ile 2.000 TL arasında olduğu bilinmektedir. Fakat mesai durumuna göre ek olarak maaşlarına ilave ücretler de almaktadırlar. Bunun yanı sıra belediyelerde girişte bulunan bilgi masasında çalışan personellerin de maaşlarının çok fazla yüksek olmadığı biliniyor.

Kadroya geçirilecek olan belediye personellerinin maaşları ise şu anda merak konusu olmuş durumdadır. Kamuyla üç yıllık sözleşmeli olarak kadroya geçirilecek olan personellerin şu anlık maaşlarında bir değişikliğe gidilmeyeceği belirtilmişti. Dolayısıyla en azından şimdilik o durumda olan personellerin alacağı maaşların aynı kalması bekleniyor. Bunun yanı sıra belediyeye bağlı temizlik işlerinde çalışan taşeron personellerin de maaşının memurlara oranla daha düşük olduğu tahmin edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Biyokimyager Maaşları Ne Kadar Oldu başlıklı makalemizde Biyokimyager Çalışma Alanları, Biyokimyager İş İlanları 2016 ve Biyokimyager İş Tanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.