İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Özel Harekat Polisi Maaşları 2020

29.05.2020

Günümüzde meslek seçimi önem taşımaktadır. Seçtiğiniz meslek yaşam boyu sizinle beraber olacağından yapacağın seçimi özverili bir şekilde yapmalısınız. Meslek dalları arasında kalitesi ve farkı ile ön plana çıkan polislik mesleği en çok tercih edilen grupta yer almaktadır. Hem maaş açısında hem de mesleki açıdan önem taşıyan bu meslek dalı için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Özel harekat polisi olmak için aranan şartlar arasında fiziki yeterlilik de bulunmaktadır.

Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar fiziki yeterlilik sınavından belirli bir geçer puan almak zorundadırlar. En son yapılan sınav ise mülakattır. Bu mülakatta psikolojinizi ölçecek sorular sorulmakta ve bu mesleği yapabilme psikolojiniz ölçülmektedir. Burada sorulan sorulara net ve keskin cevaplar vermeniz gerekir. Bu mesleği yapabilmeniz için burada aldığınız notta eklenecektir.

Özel Harekat Polisi Ne İş Yapar?

Özel Harekat Polisleri diğer polislerden farklı olarak kırsal alanlarda veya şehir içinde görev alabilmektedir. Üst düzey bürokratların korunmasından, devlet başkanlarının korunmasına kadar çeşitli görevlerde yer alırlar. Ayrıca terör veya silahlı müdahaleler içerisinde yer alarak baskınlara katılmak gibi görevleri de bulunmaktadır. Özel harekat polisleri aldıkları eğitimlerle mesleklerinde disiplinli bir hal sergilerler. Normal polislere göre aldıkları eğitimler daha üst düzeyde yer alır.

Özel Harekat Polisi Ne Kadar Maaş Alır?

Özel Harekat Polisi olduktan sonra size belirli bir miktar da maaş verilir. Bu maaş ortalama 5600 TL ile 6700 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ayrıca bu maaşa görev yaptığınız yerde etki etmektedir. Görev tazminatı adı altında verilen tutar da aylık olarak maaşınıza eklenir. Eğer doğuda görev yapıyorsanız alacağınız görev tazminatı yüksek iken batıda ise bu oran daha düşüktür.

Jandarma Özel Harekat (JÖH) Nasıl Olunur?

Nasıl Polis Olunur?

Bir önceki yazımız olan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerelerde Çalışabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Onurlu insan dedi ki:

    Merhaba.Admin sana bişey sorucam ben nasıl ozel harekat olabilirim meslek lisesi mezunuyum 20 yasindayim ? Lütfen cevapla

    1. Admin dedi ki:

      Özel harekat polisi alımı duyuruları Polis Akademisi tarafından yapılmaktadır. Alımları takip ediniz alım olduğu zaman başvuru koşulları detaylı bir şekilde yazılmaktadır.