İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

CNC Operatörü İş İlanları ve Eleman Arayan Firmalar

Cnc Operatörü 2015 İş Arayan Firmalar İş Başvurusu

Merhaba Sayın İş Arayanlar. Ülkemizde en fazla personel alımı yapılan sektörlerden birisi de CNC Operatörü işidir. Neden diye soracak olursanız bu mesleği bilen fazla kişi yoktur. Çünkü bilgisayarlı bir makinedir ve bunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer sizlerde bu işin kursunu aldınız ve CNC Operatör Sertifikanız varsa mutlaka iş bulabilirsiniz. İstanbul ve Kocaeli gibi illerimizde fabrikalar bu makineleri kullanabilen bir çok personel ve eleman alımı yapmaktadır. Ayrıca meslek yüksek okullarının makine ve torna gibi bölümlerinden mezun olanlara okulda da eğitimi verilmektedir.

CNC Operatörü İş İlanları 2015

Peki bir CNC Operatörü Olmak İçin Aranan Şartlar Neler bu konuda sizlere bilgi verelim.Örnek bir İş İlanının CNC Operatörü Alımında Aranan Kriterler Nelerdir Göz Atalım.

Aranan Nitelikler

• Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ( MYO, Teknik Eğitim Fakülteleri talaşlı imalat veya kalıpçılık bölümü, Mühendislik ) veya kendisine güvenen lise veya meslek lisesi mezunu
• CNC dik işleme merkezi kullanımında tecrübeli. Konusunda gerekli olan olan programlara hakim.
• CAM programı yapabilen.
• Mesleği konusunda kendini geliştirmeyi hedefleyen
• Sorumluluk alabilme, insiyatif kullanabilme becerileri olan
• Takım çalışmasına yatkın, iletişim yeteneği kuvvetli.
• İkamet Adresi Değişebilir.
• Yaş Sınırı Firmadan Firmaya Değişir.
Teknik Resim Okuyabilme Kapasitesi gibi kriterlerde sizin işi almanızda sizlere faydalı olabilir.

CNC Operatörü Ne İş Yapar ?

CNC Operatörü geniş anlamda kullanılıyor. CNC Freze, CNC Torna, CNC Tel Erozyon vs. alt dalları vardır. Daha önceden CNC Operatörlerinin tezgahları programlamayı da bilmeleri gerekliydi, fakat  günümüzde Cad Cam programlarının becerisinin artmasıyla ve otomasyon sistemiyle CNC Operatörleri parçayı sıfırlayarak bir nevi robotluk yaparak sadece parçayı sök-tak yaparlar. Ama çoğu işyeri bir gün lazım olur diye programlama bilen operatör arar.

Eğer sizlerde bu sektörde kendinizi geliştirmek ve kariyerinize devam etmek istiyorsanız mutlaka iş başvurusu yapmanız gerekmektedir. CNC Operatörü İş İlanları 2015 yılında bir hayli fazladır. Aşağıda yer alan bağlantı adresini kullanarak sizlerde başvuru yapabilirsiniz.

CNC Operatörü İş İlanları İçin  TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Oses Çiğköfte Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.