İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

DHMİ Memuru Alımları

Kısa adıyla DHMİ olarak bilinmekte olan Devlet Havacılık Meydanları İşletmesi her yıl Apron ve ARFF memuru alımları yapmaktadır. Apron memuru olabilmeniz için yapmanız gereken şey ön lisans mezunları için açılan KPSS sınavına girip atanabilmek için yeterli puanı aldıktan sonra tercih yapmaktır. Tercihleriniz doğrultusunda ise eğer rakiplerinize kıyasla yeterli puan ile uygun bir aday iseniz tercih yaptığınız yerdeki DHMİ işletmelerinden birine apron memuru olarak atanabilirsiniz.

APRON MEMURU NE İŞ YAPAR?

Apron memurları, uçakların iniş ve kalkış yaptığı alanlardaki düzenden sorumludur. Ayrıca uçuş güvenliği açısından da önemli bir rol oynamaktadırlar. Daha fazla detayı ise sitemizde yer alan apron memuru ne iş yapar? adlı makaleden okuyabilirsiniz.

DHMİ İŞ İLANLARI 

DHMİ her yıl çok sayıda memur almaktadır. Çünkü günümüzde hava ulaşımı oldukça gelişmiştir. İnsanlar artık otobüs yolculuğu yerine uçak yolculuğunu daha sıklıkla tercih eder hale geldi. Bunun da etkisi hava limanlarına oldukça fazla yansımaktadır. Ağırlıklı olarak ön lisans ve lisans mezunu olan DHMİ iş ilanları yılında da aktif olarak duyurulmaktadır.

Ancak DHMİ bir devlet kurumu olduğu için alımlar KPSS sınavı ve bu sınavdan alınan yeterli puan sonucunda atama ile gerçekleşmektedir. Dolayısıyla DHMİ ilanlarını hem sitemizin yorumlar kısmından hem de ÖSYM tarafından açıklanan tercih kılavuzları aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ambulans Şoförü Alımı 2019 başlıklı makalemizde Ambulans Şoförü İş İlanları 2018, Özel Hastanelere Ambulans Şoförü Alımı 2018 ve Sağlık Bakanlığı Ambulans Şoförü Alımı İlanı 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Osman BAŞALAN dedi ki:

    Ben özel halk otobüsü şoförlüğü yapmaktayım CE ehliyetim ve forklift ehliyetim src2 src4 psigo teknik belgen mevcuttur.

  2. Elnur dedi ki:

    Selam Ben Azerbaycanda Haydar Aliyev havalaninda 4 sene guvenlik uzmani olarak calisdim.Azerbaycan sivil havacilik akademisinden 3 sertifikatam var.istanbulda ikamet ediyorum turk azeri rusca konusuyorum