İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Jandarma Genel Komutanlığı Astsubay Alımı 2016

Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı 2016

Merhaba Sayın Okurlarımız. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan duyuru neticesinde 2016 yılı için Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev almak üzere astsubay alımlarının gerçekleşeceği açıklanmıştır. Başvuru tarihleri ise; 12 Ocak 2016 – 21 Ocak 2016 tarihleri arasında şeklinde belirtilmiştir. Hemen hemen herkesin de bildiği üzere askeri kurumlarda çalışmak için gerekli olan başvuru koşulları oldukça detaylıdır. Bu yüzden astsubay alımı için başvuruda bulunmadan önce başvuru koşullarını detaylı bir şekilde okumuş olmak başvuru neticesi açısından çok önemli bir rol oynamaktadır. Bunun ile birlikte astsubay alımları için çeşitli sağlık koşulları da bulunmaktadır. Bu sağlık koşullarını da karşıladığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde yapılacak mülakatlarda elenme şansınızın yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

JANDARMA-GENEL-KOMUTANLIGI-ASTSUBAY-ALIMI-2016

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

a. T.C. vatandaşı ve erkek olmak,

b. Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa ve zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile, bir suçtan hükümlü veya soruşturma altında olmamak,

c. Tutum ve davranışları ile yasa dışı görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış olmak,

ç. Yapılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak,

d. Herhangi bir bayanla nikâhsız yaşamamak,

e. Daha önce çalıştığı kurum veya kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak,

f. Adli sicil müdürlüğü, ilgili Cumhuriyet Savcılığı ve kayıtlı olduğu yerli askerlik şubelerinden temin edilecek belgelerde; bakaya veya yoklama kaçağı olarak aranmaması veya bu suçlardan soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamak,

g. Hakkında “Yedek Subay Olamaz” kararı bulunmamak,

ğ. Düzenlenecek yüklenme senedinde belirtilen miktarda tazminatı ödeme gücüne sahip müteselsil kefil göstermek,

h. Yapılacak sınavlarda başarılı olarak belirlenen kontenjan içerisinde yer almak,

ı. Başvuru, sınavlar ve kesin kayıt-kabul işlemleri esnasında adaydan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülüklerin tam ve doğru olarak adaylar tarafından yerine getirilmesi gerekmektedir.

SAĞLIK KOŞULLARI

a. Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nin, Muvazzaf Astsubay adaylarında aranacak sağlık yeteneklerine ilişkin bölümünde gösterilen sağlık koşullarına sahip olmak ve sevk edileceği tam teşekküllü asker hastanesi veya geçici sağlık kurullarından “Muvazzaf Astsubay Olur” kararlı sağlık kurulu raporu almak,

b. Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde belirtilen hükümler esas olmak üzere;

(1) Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve kusursuz bir fiziksel görünüme sahip olmak,

(2) Vücudunun herhangi bir yerinde dikkat çekici cilt hastalığı ve bozukluğu, yara, ameliyat, yanık izi, leke ve kellik bulunmamak,

(3) Sara, işeme, uykuda gezme, bayılma, çarpıntı vb. rahatsızlıkları bulunmamak,

(4) Kalp, böbrek, karaciğer rahatsızlıkları ve ameliyatları ile tüberküloz geçirmemiş olmak,

(5) Düztabanlık vb. fizyolojik kusurları bulunmamak,

(6) İşitme ve görmede kusuru bulunmamak,

(7) Ağız, çene ve diş yapısı yönünden kusur bulunmamak,

(8) Türkçe’yi kusursuz konuşmak (dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk, konuşma bozuklukları vb. olmamak) gibi koşullardır.

EĞİTİM (ÖĞRENİM) DURUMU KOŞULLARI

a. ÖSYM tarafından yayımlanacak olan Giriş Sınavı Kılavuzu belirtilen üniversitelere bağlı; fakülte, yüksek okul ve meslek yüksek okullarından en az önlisans eğitim düzeyinde mezun olmak veya en geç kayıt kabul tarihine kadar (Muhtemelen Ağustos 2016) mezun olabilecek durumda olmak, (Kayıt kabul tarihine kadar mezun olamayan adayların okula kayıtları yapılmayacaktır.)

b. Kaynak olarak belirlenmiş fakülte, yüksek okul ve meslek yüksek okullarından en az önlisans düzeyinde mezun olmuş/olabilecek durumda olmakla birlikte aynı zamanda lise/dengi okul öğrenimini yazılı sınav kılavuzda kaynak olarak belirtilen lise/dengi okullarda yapmış olmak, (Kaynak olarak gösterilmeyen Lise/dengi okul mezunlarının başvuruları kabul edilmemektedir.)

c. Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerden, diplomalarının denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca onaylanmış olmak,

ç. Her ne sebeple olursa olsun, Türk Silahlı Kuvvetlerinden, askerî okullar ile sivil okullardan çıkarılmamış olmak.

Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı için başvurular 12 Ocak 2016 – 21 Ocak 2016 tarihleri arasında ÖSYM’nin resmi internet web sayfası adresi olan http://ais.osym.gov.tr internet adresinden ya da Tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri) aracılığıyla yapılacaktır ve sınav ücreti yatırılıcaktır. Sınava giriş koşulları gibi önemli başvuru detaylarını okumak için ilanın tam metnine göz atabilirsiniz.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı 2016 başlıklı makalemizde Gençlik ve Spor Bakanlığı İş Duyuruları, Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Koşulları 2016 ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.