İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Diyanet İşleri Başkanlığı 2015 YıIı Açıktan Atama (İmam-Hatip) Sınavı İlanı

DİB 2015 YıIı Açıktan Atama (İmam-Hatip) Sınavı Duyurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Diyanet İşleri Başkanlığı yapmış olduğu duyuru neticesinde 2014 yılı KPSS puanları esas alınarak belirtilen boş kadro sayısının üç katı kadar adayların çağrılacağını ve bu adaylar arasından sözlü sınav sonucunda başarılı olanlarının kadrolu imam-hatip olarak atanacağı duyuruldu.

DIB-IMAM-HATIP-KADRO-2015

Boş kadro sayısı, dercesi ve puan türü detaylı olarak belirtilmiştir. Eğitim durumlarına göre farklılık göstermek üzere toplamda 340 imam-hatip kadrolu olarak atanacaktır. Tabloyu inceleyerek kadrolar hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız mümkündür.

DIB-ACIKTAN-ATAMA-SINAVI-2015

BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilmiş olan (A) bendindeki şartları taşıyor olmak,

b) DİB Atama ve Yerleştirme Yönetmeliği’nin 5. maddesinin (B) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

c) İmam hatip lisesi ya da daha üstü dini öğrenim mezunu olmak,

ç) Tabloda da belirtildiği üzere lisans mezunları için KPSSP124, ön lisans mezunları için KPSSP123 ve ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türlerinden en az 60 puan almış olmak,

d) İmam-hatip mesleğini yapmaya herhangi bir engeli olmamak gibi şartlardır.

Başvurular 10 Kasım 2015 tarihi saat 08:30’dan itibaren ve 20 Kasım 2015 tarihi saat 16:30’a kadar www.diyanet.gov.tr internet web sayfası adresinden (https://ikys.diyanet.gov.tr/ikys/sinav/kurumdisi) sınav için e-başvuru formunun doldurulmasının ardından istenen belgeler ile birlikte herhang bir İl Müftülüğü’ne şahsen yapılacaktır. Ayrıca adaylardan istenen tüm belgeleri getirmek koşuluyla, yurt dışından sınava başvuracak olan adaylar adına üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir. İnternet adresinden e-başvuru formunu doldurmayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1-) T.C. Kimlik belgesi,

2-) Mezuniyet durumunu gösteren diploma ya da mezuniyet belgesi (diploma yabancı yükseköğrenim kurumundan alınmışsa YÖK denklik belgesi),

3-) + Hafız kontejyanına başvuranlar için hafızlık belgesi,

4-) Sabıka kaydı beyanı, askerlik durumu belgesi ve görevini yapmaya engeli bulunmadığına dair yazılı beyan gibi belgeler gereklidir.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Kasım 2015 Devlete Memur Personel Alımı Güncel İş İlanları başlıklı makalemizde Hangi Kurumlar Kasım'da Memur Alıyor, Kamuya Kasım'da Hangi Memurlar Alınıyor ve Kasım 2015 Memur Personel Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.