İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

2019 Amasya Üniversitesi Kamu Personel Alımı Şartları ve Tarihleri

04.04.2019

Amasya Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan duyuru ile 9 akademik personel alınacağı duyurusu yapıldı. Kamu personeli alım ilanlarında yer verilen bilgilere göre 2 profesör, 3 doçent ve 4 doktora öğretim üyesi alımı yapılacak. Alımlar Teknoloji Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Suluova Meslek Yüksekokulu, Sabuncuoğlu Şereddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Amasya Sosyal Bilimleri Meslek Yüksekokulu için yapılıyor.

Personel Alımları Hangi Bölümler İçin Yapılacak?

Bölümlere bakıldığında ise birçok farklı bölüm göze çarpıyor. Bilgisayar Mühendisliği, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik, Çevre Koruma Teknolojileri, Sağlık Bakım Hizmetleri ve Pazarlama ve Reklamcılık alım yapılacak bölümler olarak duyuruldu.

Alımlar Hangi Kanun Maddelerince Yapılıyor?

Öğretim üyesi alımlarının 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 34. maddesi, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23., 24. ve 26. maddeleri ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerince yapılacağı belirtildi.

Alım Şartları Neler?

  • Teknoloji Fakültesi – Bilgisayar Mühendisliği – Profesör alımı: Eğitsel robotlar ve programlama üzerine çalışmalar yapmış olmak.
  • Mimarlık Fakültesi – Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı – Profesör alımı: Alınında Doçentlik ünvanı almış olmak.
  • Mimarlık Fakültesi – Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı – Doçent Alımı: Alınında Doçentlik ünvanı almış olmak.
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi – Fizyoterapi ve Rehabilitasyon – Doçent: Alınında Doçentlik ünvanı almış olmak.
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi – Beslenme ve Diyetetik – Doçent Alımı: Doçentlik ünvanı almış olmak.
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi – Beslenme ve Diyetetik – Doktor Öğretim Üyesi alımı: Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olup, alanında doktora yapmış olmak veya Gastroentroloji (Tıp), Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Biyoloji ve Genetik, Endokrinoloji ve Metabolizma (Tıp) alanlarının birinde doktora yapmış olmak.
  • Suluova Meslek Yüksekokulu – Çevre Koruma Teknolojileri – Doktor Öğretim Üyesi alımı: Çevre Biyoteknolojisi ve Bitkilerde DNA Metilasyonu üzerine çalışmalar yapmış olmak.
  • Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu – Sağlık Bakım Hizmetleri – Doktor Öğretim Üyesi alımı: Halk Sağlığı alanında doktora yapmış olup, Obezite ve Sağlığı Geliştirme modeli üzerine çalışmalar yapmış olmak.
  • Amasya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu – Pazarlama ve Reklamcılık – Doktor Öğretim Üyesi Alımı: Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında doktora yapmış olup, Gençlerde Siyasal Kimlik Oluşumu üzerine çalışmalar yapmış olmak.

 

Alım duyurusunun yapıldığı ilanı indirmek için TIKLAYINIZ! 

İlan ile alakalı daha detaylı bilgiye ulaşmak ve üniversite hakkında diğer bilgiler için www.amasya.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ambulans Şöförü Alımı 2020 - Ambulans Şöförü Nasıl Olunur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.