İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Dolar 3 TL Altını Gördü.! Peki Şuan Dolar Almak Mantıklı Mı ?

Dolar Almak İçin Doğru Zaman Mı ? Uzman Yorumları

Merhaba Sayın Okurlarımız. Geçtiğimiz günlerde Yüksek Seçim Kuruluna Milletvekili Aday Listelerinin gönderilmesinin ardından dolarda hissedilir derecede bir düşüş yaşandı.Elbette Dolar’da yaşanan bu düşüşün tek sebebi ülkemizde yaşanan olaylar değil. ABD Merkez Bankası olan FED’in faiz kararını açıklamasının ardından da TL karşısında değer kaybetmeye devam eden Dolar Eylül ayının sonlarına doğru düşüşe geçti. Erken seçimlere kadar düzenli bir şekilde değer kaybetmesi ülkemizde olası bir ekonomik krizi de önlemiş olacaktır. Bu ay içerisinde sürekli olarak bir yükselme kaydederek rekor üstüne rekor kırmayı başaran Dolar’da sular duruluyor diyebiliriz. Şuan için dolar ne kadar merak edenler için aktaralım. Dolar şuan TL karşısında 2,99 Liradan işlem görmektedir. Peki bu düşüş kalıcı mı geçici mi ?

DOLAR DÜŞÜYOR

DOLARDAKİ DÜŞÜŞ KALICI OLUR MU ?

Uzmanların yorumları bu konuda büyük önem arz etmektedir. Ülkemizin ileri gelen ekonomistleri tarafından yapılan ortak bir açıklama var bu da dolarda yaşanan düşüşün kalıcı olmadığı yönünde. Çünkü ortada bir belirsizlik var. Her ne kadar 1 Kasım Erken Seçimlerine az bir süre kalmış olsa da dolarda inişli çıkışlı günler bizleri bekliyor.

DOLAR’A FED’İN ETKİSİ

Amerikan Merkez Bankası olan FED’in faiz arttırımına gitmeyeceği yönünde bir karar alması dolarda dengeleri biraz bozdu. En azından TL karşısında 3 TL ve üzerini görmeyi şimdilik bırakan dolar bazı gazetelerde çıkan haberleri de bu bağlamda yanıltmış oldu. Çünkü dolar’on 4.5 TL olabileceğini iddia eden internet siteleri ve gazeteler olmuştu. Bu şekilde korkutucu senaryolar emeline ulaşmadı.

ŞİMDİ DOLAR ALMANIN ZAMANI MI ?

Dolar Eylül yında daha bir kaç gün öncesine kadar bildiğiniz üzere 3 TL üzerinde seyir etmekteydi. Ki zaten şimdi de pek indiği söylenemez. Şuan için 2.99 TL Seviyelerinde işlem gören doları almak ve kar etmek için en az 2.80 seviyelerine inmesini beklemek mantıklı olacaktır.Dolar Uzmanları tarafından yapılan ortak açıklamalar bu şekilde. Şimdi dolar almanın size pek bir şey katacağını söyleyemeyiz. Dolar almak için biraz daha bekleyebilirsiniz.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan Anayasa Mahkemesi Kararıyla Hasta Kayıt Personeline Kadro başlıklı makalemizde Hasta Kabul Kayıt Elemanına Kadro Yolu, Taşeron Çalışan Tıbbi Sekreterlere Kadro ve Tıbbi Sekreterlere Devletten Kadro Müjdesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.