İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Eğitim-Bir-Sen 47 Bin Öğretmen Ataması Habeleri

EBS Nisan- Ağustos 47 Bin Öğretmen Ataması

Merhaba Sayın Okurlarımız.Bildiğiniz üzere son zamanların en fazla kafa kurcalayan sorularından birisi olan bu Öğretmen Atamaları hangi ayda olacak ve olacaksa da kaç bin öğretmen atanacak bu gerçekten bir muamma olmaya devam ediyor. Eğitim Bir Sen Genel Başkanı yapmış olduğu açıklama ve atmış olduğu twitter mesajı öğretmen ataması bekleyen adaylar için bir umut olmaya devam ediyor. Genel Başkan Ali Yalçın bu atama haberleri hakkında kısa bir açıklama yaptı ve bir twit attı. Bildiğiniz üzere Nisan ayında bir çok öğretmen adayı atama için kadro verilmesini bekliyor. Bunun için MEB bir açıklama yaptı ve bu atamanın Temmuz ayında netleşeceğini söyledi. Kafaların iyice karışmasının yanı sıra Eğitim-Bir-Sen tarafından bir açıklama geldi.

EBS Öğretmen Atama Haberi

Herkes biliyor ki 7 Haziran 2015 seçimlerinden önce öğretmen ataması bekleyen bir çok insan var. Bu atamalar seçim sonrası mı olacak yoksa seçim öncesi mi belli değil.

Hem Nisan ayında hem de Ağustos Ayında atama isteyen öğretmenler için bir umut bekleme süresi git gide azalmaya başlamaktadır.Bir yandan diğer atama bekleyen memur adaylarının bu ülkede sadece öğretmenler atama beklemiyor bizi de unutmayın gibi çağrılarsa bulunsa da gündemi en fazla dolduran haber 2015 Nisan Öğretmen Ataması Olacak Mı ? haberidir. Bizlerde umuyoruz ki bu kafa karışıklığı kısa sürede netleşir. Bu durumun netleşmesi bildiğiniz üzere kurumların Devlet Personel Başkanlığına gönderecekleri kadrolar ile netleşecektir. Yani Milli Eğitim Bakanlığı 40 Bin Öğretmen Almak istiyoruz diye talepte bulunacak onaylanırsa bu ilan yayımlanacaktır.

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Attığı Twit.

twit ali yalçın

isilanlarim.net ekibi olarak bu sorunun kısa sürede çözülmesini bizlerde istiyoruz. Umuyoruz ki hem öğretmenler hem de diğer memurluk için atama bekleyen kadrolardakiler bir an önce atanır ve iş başı yapar. Sitemizi sık sık takip ederek ve facebook sayfamızı beğenerek haberlerden anında bilginiz olabilir.

Bir önceki yazımız olan 2015 Ağustosta Ne Kadar Öğretmen Ataması Yapacak başlıklı makalemizde 2015 Ağustos Öğretmen Ataması Ne Zaman, Ağustos Öğretmen Atamaları Kadroları 2015 ve Bakan Nabi Avcı Açıklamaları 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.