İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Erken Seçim Sonuçları Taşeron İşçiye Kadroyu Nasıl Etkiler ?

Seçimden Çıkacak Sonuçlar Sonrası Taşerona Kadro

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bugün milyonlarca seçmen sandık başına gidiyor ve oyunu kullanıyor. Elbette kamu kurumlarında sayısı yüzbinleri bulan taşeron işçilerin de gözü kulağı seçimden sonra çıkacak olan sonuca göre kadroya alınma sürecidir. Sayısı 400 BİN ile 800 BİN arasında değişen taşeronların sayısı bir hayli fazla olunca kadroya geçişlerin ne zaman başlayacağı da merak konusu. Şunu söyleyebiliriz ki hem Ak Parti hem CHP,hem MHP gibi ülkemizin önde gelen siyasi partileri kamudaki bu taşeron işçi istihdamını bitireceklerini ve artık onlara da kadro verileceğinin müjdesini vermişi. Siyasi partilerin seçim beyannamelerinde yer alan müjdelerde ilk sırayı taşeron işçiler alıyor. Taşeronların kadroya alınmasının seçimlerden sonra olacak olması yeni bir konuyu da gündeme getirdi. Hangi durumlarda taşeronların kadroya alınacağı merak konusu. Şimdi ayrıntılara geçelim.

1 KASIM SONRASI TAŞERON KADRO SÜRECİ

TAŞERONLARIN KADRO SÜRECİ

Seçimden çıkacak sonucun olası bir tek parti değil de koalisyon olması sonucunda yeniden koalisyon görüşmeleri başlayacaktır. Koalisyon görüşmeleri sonucunda da siyasi partiler seçim vaatlerinde yer alan kadroya alımlara başlaması gerekmektedir. Yani tek parti hükümeti de kurulsa koalisyon hükümeti de kurulsa kamuda asıl işi yapan taşeron işçiler kadroya alınacaktır. Ancak siyasi partiler şunu da göz önünde bulundurabilir. Bizi tek başımıza iktidar etmeniz durumunda kadroya alımlar olacaktı,fakat tek parti değil de koalisyon olduğundan dolayı taşeronların kadro durumları da sıkıntıya girebilir.

AKŞAMA HER ŞEY BELLİ OLUR

Erken seçimden çıkacak sonuç akşam saatlerinde belli olacak. Yani saat 18.00’dan sonra sandıkların sayılma işlemleri başlayacak ve bu sayılan oylar YSK’ya gönderilecek. Oyların sayılma işlemleri devam ederken yani sandıklar açılırken özellikle de büyük illerden çıkacak sonuçlar sonucu bariz bir şekilde belli edecektir. Bu durumda olası bir Ak Parti iktidarında Maliye Bakanı Mehmet Şimşeğin de dediği gibi kamudaki asıl işi yapanlar kadroya alınacak.Bu süreç ne zaman başlayacak belli değil ancak Meclisin açılmasından sonra yapılacak olan ilk işler arasında yer alıyor.

Yine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘da kamudaki tüm taşeron işçiyi kadroya alacaklarını ve taşeron sistemini ortadan kaldıracaklarının müjdesini de vermişti.

BUGÜN BELLİ OLACAK

Seçimden çıkacak sonuç merakla beklenirken taşeron olarak çalışan işçilerimiz için de önemli bir gün olarak nitelendirilebilir. 1 Kasım’dan sonra taşeron işçilerin durumları açık bir şekilde belli olacaktır.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.