İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

EURO TL Karşısında Değer Kazanmaya Devam Ediyor

EURO 3.5 TL Olma Yolunda İlerliyor

Merhaba Sayın Okurlarımız. Son zamanlarda gündem hep dolardan yana olsa da kendisini unutturan Euro da aldı başını gidiyor diyebiliriz. Tarihi Zirveyi gördü diyebileceğimiz euro şuan TL karşısında 3.39 Liradan işlem görmektedir. Kısa zaman içerisinde Euro eğer 3.5 Lira olursa kimse şaşırmasın. Euro da yaşanan bu yükselmenin sebebi ise Çin’den kaynaklanıyor. Çünkü ülkeye yönelik endişelerin devam etmesi sürekli olarak artması Euro’nun da ateşini yükseltmeye devam ediyor.Ekonomik anlamda büyük bir çöküntü halinde olan Asya Borsaları tepe taklak oldu diyebiliriz. Asya Ülkelerinde Kara Pazartesi olarak adlandırılan bu durumun daha devam etmesi dünya genelinde piyasaları olumsuz bir şekilde eklemesine neden olacaktır. Çünkü dünya ekonomisinde önemli bir yere sahip olan Çin ve diğer Asya ülkelerinde yaşanan bu durum tüketicinin cebine zam olarak yansayacak.

EURO REKORA DOYMADI

EURO TL KARŞISINDA DEĞER KAZANIYOR

Euro’nun sürekli olarak değer kazanması TL’nin de bu döviz karşısında değer kaybetmesine neden oluyor. Şuan 1 Euro / 3.39 TL olduğunu gören ve elinde bol miktarda euro olan vatandaş vakit kaybetmeden bu fırsattan yararlanmaya başladı bile. Vatandaşın ülke genelinde euro bozdurmak için döviz bürolarına akın ettikleri gözlemlenmeye başladı. Zaten beklenen bu Çin’deki bu durumun gerçek olması Asya Borsasını alt üst etmeye yetti. Resmen çöktü diyebileceğimiz borsalar için bu hafta başlangıcı için “Kara Pazartesi” olarak adlandırıldı.

2007’den BU YANA EN BÜYÜK DÜŞÜŞ

Çin ve Asya Borsalarında yaşanan bu düşüş son 8 yılın en büyük düşüşü olarak nitelendirilirken bu düşüş dolayısıyla Avrupa’yı da yakından etkiledi.

Geçtiğimiz hafta TL karşısında 3 lirayı gören ve zirve yapan dolar bu  haftaya da yükselişle başladı. Ancak esas hareketlilik euroda yaşanıyor. Euro/TL karşısında bugüne kadar  ilk defa 3,42 Lirayı gördü. Satış dalgası Borsa İstanbul’u da etkiledi. Endekste kayıp yüzde 2,5’e yaklaştı. Borsa ise şuan 72 bin puanın hemen üzerinde işlem görüyor.

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonlarına Son 1 Yılda Gelen Zam Oranı Şaşırttı başlıklı makalemizde Akıllı Cep Telefonları Yüzde 30 Arttı, Cep Telefona Gelen Zamlar ve Cep Telefonları Son Yıllarda Zamlanıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.