İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Lübnan’da Çalışmak İşçi Alımı İlanları

Lübnan Türk İşçi Alımı

Ortadoğu’nun bir diğer önemli pazarları arasında yer alan Lübnan’da çok sayıda Türk yatırımcıların da iş yaptığı bilinmektedir. İç karışıklık ile gündemi olan Orta Doğu ülkelerinde genel problem ise alt yapı, ulaşım, eğitim, sağlık gibi sektörlerin çok fazla gelişememesi ya da tahribata uğraması gibi durumlardır. Doğal olarak Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Türkiye’de Orta Doğu pazarına büyük ilgi duyan bir ülkedir.

Lübnan’da yeni bir siyasi istikrarın sağlanması ile birlikte ekonomik ve ticari gelişmelerin yaşanması da Türk firmalarını Lübnan’a yatırım yapmaya yönlendiriyor. Ayrıca Lübnan’da bulunan Beyrut Limanı da ekonomik gelişmeler açısından çok önemli bir rol oynamaktadır.

Lübnan’da iş imkanları dolayısıyla yakın gelecek de daha büyük bir ivme kazanacak gibi durmaktadır. Özellikle inşaat sektörü için yeni yatırımların ön planda olması da Türk inşaat firmalarının gündeminde yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra Türkiye ile Lübnan arasında yürürlüğe girecek olan Serbest Ticaret Anlaşması’da bölgedeki ticareti ve yatırımları büyük ölçüde arttıracaktır. Öte yandan ise Lübna’nın başkenti olan Beyrut Havaalanı’nın kapasitesinin 7.6 milyondan 24 milyona çıkarılması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Bu noktada yatırımcılara, özellikle inşaat sektöründeki çok sayıda firmaya büyük işler düşmektedir.

Yatırımcıların yapacağı hamlelere göre yakın zamanda Lübnan’a geçici, dönemsel ve kalıcı olarak işçi alımlarının olacağı tahmin edilmektedir. Lübnan çalışma günleri ise resmi tatiller haricinde ülkemizde olduğu gibi hafta içinde yer alan günlerden oluşmaktadır.

Ayrıca yapacağınız işlere göre özellikle inşaat sektörü ya da ağır işlerde çalışan insanların daha farklı çalışma günlerine ve saatlerine sahip olduğu bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Gaziantep Şölen Çikolata Fabrikası İş Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. Özkan Yozcu dedi ki:

  Merhaba ben Özkan Yozcu Adanada ikamet ediyorum.10 yildir plastik boru fabrikasinda calisiyorum.İnsaat islerinden de anliyorum.Yurt disinda ise ihtiyacim var.Her iste calisabilirim.Acil ise ihtiyacim var.Sesimi duyarsaniz sevinirim.

 2. OGUZ YILMAZ dedi ki:

  slm ben Oğuz Yılmaz elektrik hidrolik motor mekanik kaynak ekibim var makine bölümü eskavator loder greyder buldozer yurtdışında iş arıyorum TÜRKİYE deyiz

 3. Erdal gökçü dedi ki:

  Yurt dışında çalışmak için iş arıyorum kalıpçıyım
  Çalıştıgım yerler romanya Lübnan ırak cezair güney kore

 4. Coşkun avcı dedi ki:

  Merhaba benim 7 yillik boyaci ustaligim var sizinle birlikte calismak isterim ve iyi derecede arapça konusuyorum daha once arabistanda 1 yil calistim ve ileri derecede bilgisayar bilgim var hatay antakya yaş 31 gsmdoc445@gmail.com