İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Maliye Bakanlığı Maliye Uzman Yardımcısı Alımı 2015

Maliye Bakanlığı Maliye Uzman Yardımcısı Alımı 2015

Merhaba Sayın İş arayanlar. Sevindirici haber yine Maliye Bakanlığından geldi. Eğer sizde 2014 yılında yapılan KPSS’ e girdiyseniz ve en az 80 puan ve üzeri aldıysanız Başvuru yapabilirsiniz. Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Uzman Yardımcısı Memur Alımı yapacak olan bakanlık her sene olduğu gibi 2015 yılında da memur alacaktır. Başvuru Tarihleri ( 12 Ocak 2015 – 23 Ocak 2015 ) arasında yapılacaktır. Başvurmak için geç kalmayın. Şimdi dilerseniz Başvuru Koşulları neler ve aranan nitelikler neler bu konuda bilgi verelim ve Bakanlık Açıklamasını verelim.

Maliye Bakanlığı 2015 Uzman Yardımcısı Alımı

I-SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER:
Maliye Bakanlığı merkez teşkilatında yer alan Başkanlık, Genel Müdürlük ve Müstakil Daire Başkanlıklarında çalıştırılmak üzere sınavla 50 Maliye Uzman Yardımcısı alınacaktır. Maliye Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına 6-7 Temmuz 2013 veya 5-6 Temmuz 2014 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavlarından KPSSP54, KPSSP56, KPSSP71, KPSSP72 ve KPSSP105 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olan adaylar başvuruda bulunabilecektir. Adaylar başvuruyu belirtilen puanlardan sadece birisi üzerinden yapabilecekleri için aldıkları en yüksek puan türünü kullanmaları lehlerine olacaktır. Atama yapılacak kadro sayısının, en fazla yirmi katı kadar aday giriş sınavının yazılı bölümüne; en fazla dört katı kadar aday ise sözlü bölümüne çağrılacaktır. Sınava katılabilecek adaylara ilişkin liste, puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle düzenlenecektir. Bunlardan son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da giriş sınavına çağrılacaktır.
II-SINAV TARİHİ VE YERİ:
a) Giriş sınavının yazılı bölümü 15/2/2015 tarihinde (Pazar günü) Ankara’da yapılacaktır.
b) Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile bunların sınava giriş yerleri ve saati; e-Devlet portalı (www.turkiye.gov.tr), Maliye Bakanlığı
(www.maliye.gov.tr) ve Personel Genel Müdürlüğü (www.pergen.gov.tr) internet sayfalarında sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir. Personel Genel Müdürlüğü Sınav Bilgi Sistemi üzerinden sınava giriş belgesi alınabilecektir. Adaylara ayrıca sınava giriş belgesi gönderilmeyecektir.
c) Yazılı sınavda başarılı olanlara, sözlü sınavın yeri, günü ve saatine ilişkin yazı, sınav tarihinden yirmi gün önce gönderilecek ve yazılı sınavda başarılı olanların listeleri Maliye Bakanlığı ve Personel Genel Müdürlüğü internet sayfalarında duyurulacaktır.
III-SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI:
Giriş sınavına katılmak isteyenlerde son başvuru tarihi (23/1/2015) itibarıyla aşağıdaki şartlar aranır.
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
b) En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,
c) KPSS’den, bu duyurunun “I-SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER” bölümünde belirtilen puan türlerine göre yeterli puanı almış olmak,
ç) 2015 Yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuzbeş yaşını doldurmamış olmak
(1/1/1980 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),
d) Başvuruyu süresi içerisinde yapmış olmak

Görmüş olduğunuz gibi şartlar yukarıdaki gibidir. Eğer sizde sınavda yapılacak konular neler bunlar hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıda yer alan linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

İLAN HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Maden Teknik Arama Genel Müdürlüğü Memur Alımı 2015 başlıklı makalemizde Maden Teknik Arama Başvuru Formu 2015, Maden Teknik Arama Genel Müdürlük Memur Alımı 2015 ve Maden Teknik Arama İş Başvurusu 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.