İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

OBM 10 Bin İşçi Alacak mı? 3000 Euro Maaşla İşçi Alımlarında Son Durum Ne?

Almanya Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamalar sonrası bir başka açıklama da OBM Almanya’nın sahibi olan Osman Taş’tan geldi. Son günlerin önemli konularından biri olan 3 bin euro maaş ile Almanya’nın işçi alacak olması konusunda açıklamalar yapan Taş, konsolosluğun açıklamalarına da değindi. Osman Taş, şirketinin istihdam politikaları hakkında da bilgi verdi.

Osman Taş’ın Açıklamaları

OBM Almanya’nın sahibi Osman Taş, son 10 yıl içerisinde ülkemizden pek çok vatandaşı Almanya’ya getirdiğini ve onlara iş imkanı sağladığını belirtti. Ayrıca Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Moldova gibi diğer ülkelerden de insanlara şirketinde görev verdiğini sözlerine ekledi. Türkiye’den işçi alımlarında temel amacının ülke ekonomisine katkıda bulunmak olduğunu da söyleyen Taş, amacının ülkeye döviz kazandırmak olduğunu ifade etti.

Hedeflerini ve amaçlarını açıklamak için basın toplantısı düzenleyen Osman Taş, konsolosluk tarafından yapılan açıklamalara da bu toplantı içerisinde yer verdi. 3 bin euro ile eleman alınacağı söylentilerinin yayılması üzerinde sosyal medya da olayın yansımaları sürerken konsolusluk OBM ile Alman Federal Hükümeti arasında bir anlaşma olmadığını medyaya duyurmuştu. Konsolosluğun bu hamlesinden sonra oluşan bilgi kirliliğine ise OBM adına konuşan Osman Taş son verdi.

OBM Bağımsız Hareket Ediyor

Konsolusluktan gelen açıklamanın ardından şirketleri ile ilgili bir karalama kampanyasının yürütüldüğünü söyleyen Taş, eleman alımlarının kendi şirketleri bünyesinde gerçekleşeceğinin ve özel bir kuruluş olduklarının altını çizdi. Konsolosluğun nitelikli eğitim almış kişilere Almanya’da özel sektörde ihtiyaç olduğu yönündeki sözlerinin kendisini doğruladığını söyledi. Şirketlerini incelemek isteyenlere Almanya OBM’nin “obm-aviation.de adlı internet sitesine girmeleri konusunda tavsiyede bulundu. Sitede şirketin bütün bilgileri ve faaliyet konularına ait ayrıntılar yer almakta.

Taş, bir başka konuda da Türk vatandaşlarını uyardı. Kendi şirketlerinin adını kullanarak iş bulma vaadi ile para isteyen kişilerden uzak durulması gerektiğini hatırlattı. Türkiye’de adlarını karalama kampanyası düzenleyenler için de bir araştırma başlattıklarını anlatan Taş, kamuoyunda oluşan yanlış anlaşılmasının da giderilmesi için çalışacaklarını söyledi.

Almanya Hükümeti’nin yüksek maaş ile eleman alacağına dair söylentiler bir süredir dolanmakta. Ancak eleman alımlarını hükümet doğrudan kendisi yapmayacak. İşçi alımları merkezi Almanya olan bir özel sektör kuruluşu tarafından yapılacak.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan 2019 Yurt Dışı İnşaat İş İlanları - Yurt Dışındaki Türk İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde Türk İnşaat Firmaları İş İlanları ve Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımı 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.