İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Sağlık Bakanlığına 10 BİN Atama İzni Verildi Haberi

2015 Yılında Sağlık Bakanlığına 10 BİN Atama Kadrosu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Devlet Personel Başkanlığı tarafından 22 Nisan 2015 tarihinde yapılan açıklamayla hangi kuruma ne kadar kadro ve atama izni verildiği açıklandı. En fazla kadroya sahip olan kurum olan Sağlık Bakanlığı oldu. Buna bağlı olarak Sağlık bölümlerinden kadro bekleyen bir çok memur ve personel adayı sevinirken diğer kurumlara beklentilerin daha altında kadro verilmesi üzdü diyebiliriz. Ancak Sağlık Bakanlığı bu 10 Bin Atamanın hepsini Haziran’da mı kullanacak yoksa Haziran’da bir kısmını kullanıp geri kalan kısımları da Eylül ya da Ekim’de mi kullanacak bu konuda net bir bilgi yok. Elimize gelen net bir bilgi var o da Sağlık Bakanlığı 2015 yılında bünyesine 10 Bin Yeni Personel Atayacak olması.  Ancak bu atanacak olan personellerin elbette hepsinin KPSS ile atanmayacağını söyleyebiliriz. İstifa eden memurlar arasından  ve naklen diğer kurumlardan da geçişler olabilir.

Sağlık Bakanlığı Haziran Ataması

Sağlık Bakanlığında çalışmak için bekleyen Hemşire,Teknisyen,Tekniker,Ebe ve diğer hizmetlerde görev alabilecekleri kadroların da bir an önce açıklanmasını istiyor. Ancak şuan için bu konuda bir bilgi gelmedi. Size daha önce bu konuda haber yapmıştık.

Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamada 26 Bin Personel Alacaklarını ve bunların 10 Bin Tanesinin Alımının Yakın bir zamanda olacağını bildirmişti. Bu Haberi Okumak İsteyenler İçin TIKLAYIN

Haziran KPSS 2015/1 Atamaları İçin Sağlık Bakanlığı ihtiyaç durumuna göre nasıl bir dağılım yapacak henüz netleşmedi. Umuyoruz ki en fazla ihtiyaç duyulan ve en fazla atama bekleyen kadrolarda kullanılır.Örnek verecek olursak 2 Yıllık Tekniker Alımı yaparak uzun zamandır Sağlık Bakanlığından atama bekleyen Teknikerler için sevindirici bir haber olabilir. Bunun yanı sıra Hemşire Ebeler’de atama bekliyor. Kadrolar netleşir netleşmez sizlere İş İlanlarım.Net Ekibi olarak hızlı bir şekilde aktarmaya devam edeceğiz.

DPB  2015 Yılı Tüm Atama İzni Kadrolarına Bakmak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan 1000 TL'den Az Maaş Alan Emekliye Zam Haberi başlıklı makalemizde 2015 Yılı Emekliye Zam Var Mı, Ahmet Davutoğlu Emekliye Zam Haberi 2015 ve Emekliler Ne Zaman Zam Alacak 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.