İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Sahil Güvenlik Komutanlığı 3 Sürekli İşçi Alımı Yapacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 3 sürekli işçi statüsünde çalıştırılacağı açıklanan personel alımı yapılacak. İşe alma talebi İstanbul ili Pendik ilçesinde bulunan Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığı tarafından bizzat Pendik Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne yapıldı. Sürekli çalışmak üzere alınacak 3 işçi yine İstanbul Pendik’te yer alan Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığında çalışmaya başlayacak. Başvurular 26 Kasım 2018 ile 30 Kasım 2018 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumuna yapılacak.

Başvuruda Bulunacak Adaylarda Olması Gereken Şartlar

Genel Şartlar

 • Türkiye vatandaşı olmalı
 • 18 yaşını tamamlamalı
 • Affa uğrasa bile devletin güvenliğini bozacak, anayasal düzene karşı olan, milli savunmaya zarar veren ve yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş olmalı.
 • Güvenlik soruşturması sonucunda olumlu bir sonuç elde etmeli
 • Engelli olması dışında sağlık durumunun çok tehlikeli statüdeki iş yerinde çalışabileceğini gösteren sağlık kurulu raporu almalı.
 • Kamu kurum ve kuruluşlarınca ortaya koyulan disiplin yazılı kurallarına göre görevi ya da meslekten ihraç edilmemiş bulunmalı.
 • İşe göndermede öncelik hakkından yararlanmaya hak kazananlar, durumlarını çalıştıkları kurumdan alacakları belge nazarında ıspatlamalı.
 • Terörle mücadele sırasında malul sayılmayacak şekilde yaralanma geçirenler, sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralanmayı kanıtlayan komutanlığa ait yazıyla, terörle mücadelede göstermiş oldukları üstün başarı sayesinde takdir alanlar Kuvvet komutanlığı için asgari Tugay Komutanlığı tarafından, Jandarma Genel Komutanlığı için asgari Alay Komutanlıkları tarafından şahıslarına verilmiş takdir belgeleri ile belgelemelidir.
 • İlgili devlet kurumunun  yasasına göre adayların %40 engelli olması gerekir.. Çok tehlikeli işyeri statüsünde çalıştırılacak, yapılacak işin niteliği göz önüne alınarak  görme, iki eli kullanma, zihinsel ve psikolojik bakımdan sıkıntısı bulunan kişilerin başvuruları alınmayacaktır.

Özel Şartlar

 • Meydancı yani genel alan temizleme görevlisi olarak alınacak adaylar lise ve dengi okullardan mezun olabilir.
 • Büro işçisi olarak alınacak adaylar lise ve dengi okullardan mezun olabilir ve bilgisayar, bilgi işlem bilişim teknolojileri, bilgisayarlı muhasebe, muhasebe ve finansman, büro yönetimi, bölümlerinden mezun olmalı ya da bu alanlarda MEB tarafından onaylanmış sertifikaya sahip olmalıdır.

Kura Çekimi Yeri ve Tarihi

07.12.2018’de saat 10:00’da Pendik Belediyesi bünyesinde bulunan Yunus Emre Kültür Merkezi’ne ait binada Noter huzuruyla yapılacak sadece başvuru yapanların katılması gerektiği kura çekimine göre alınacak işçi sayısının 4 katı aday kuraya katılabilir. Noterin belirlediği kura çekimi nazarında alınacak adaylar Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığı binasında sözlü sınava girecekler. Kura çekiminin sonuçlarıysa www.sg.gov.tr internet adresinde duyurulacak.

İlan metninin tamamını incelemek için TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 6 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.