İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Servis Şoförü Olmak İçin Aranan Kriterler Nelerdir 2015 Yılı

Servis Şoförü Olabilmek İçin Aranan Yeni Şartlar 2015

Merhaba Sayın Okurlarımız. Son günlerde ortaya çıkan kötü haberler nedeniyle Devlet artık servis şoförü olmak için yeni kriterler aranmaya başladı. Eğer sizlerde servis şoförü olmak istiyorum diyorsanız ve aranan yeni kriterler neler bilmiyorsanız sizlere bu konuda bilgi vereceğiz. MEB, Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliğiyle ile yeni değişiklikler getirdi. Hem servis şoförleri olmanın kriterleri değişti hem de görevlerinde değişiklikler yaptı. Hedefinizde şoför olmak varsa ve ehliyet süresi sınırı ne kadar merak ediyorsanız  ayrıca yaş sınırı ne kadar oldu diye merak edenlere bu sorularınızın cevabını aktaracağız.servis şoförü olmak için aranan şartlar 2015

Servis Şoförleri En Az 30 Yaşında Olacak

Yeni çalışmaya şoförler için yeni kriterler geldi. Bunlardan ilki E Sınıfı Ehliyeti Olan Şoförlerin Eskiden 3 yıl taşıma şartı vardı. Yeni yasaya göre 12 yıla çıkartılacak.B Sınıfı Ehliyet Taşıma Sınırı 5 Yıldan 7 Yıla çıkartılacaktır.

Buna bağlı olarak da Servis Sürücüsü olabilmenin yaşı haliyle 30 Yaş’a geliyor. Ayrıca yeni yasa ile düzenlemeler bunlarla sınırlı değil. Son iki yılda ölümü bir trafik kazasına karışanların ve alkollü araç kullananların ya da aşırı hızdan ehliyetine el konan sürücülerin servis şoförü olma belgesine el konulacaktır.

Cep Telefonu Yasak.!

Evet Sayın okurlarımız. Artık Servis Şoförlerinin araç hareket halindeyken telefonla konuşmaları,yüksek sesle müzik dinlemeler,sigara içmeleri gibi durumlarda yasaklanıyor.  Bunların hepsi birer eğitim ile servis şoförlerine verilecektir. Kılık kıyafet düzgünlüğü ve öğrenciler ile konuşurken ki ses tonuna kadar tüm etkenler göz önünde bulundurularak eğitim verilecektir. Öğrencilerin araca binmesi inmesi ve oturup yerleşmesi gibi işlemlerin hepsinin eğitimi servis şoförlerine verilecektir.

Jandarma da Devrede

Bu eğitime Jandarma da dahil olacak. Araç içindeki hareketler için Jandarmalar tarafından sürücülere bilgi verilecek. Servis güzargahları hakkında yeni taktik ve eğitimler verilecektir. Eğer sizlerde servis şoförü olmak istiyorsanız ve bu kurallardan haberiniz yoksa sizlerde bunları göz

Bir önceki yazımız olan Oses Çiğköfte Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.