İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Tavuk Çiftliği Kurma Maliyeti Ne Kadardır?

Tavuk Çiftliği Açma Maliyeti

Günümüzde insanların et ve yumurta tüketimi oldukça fazladır. Özellikle insanların tüketmekte olduğu beyaz etlerin başında tavuk, hindi ve balık gibi hayvanların etleri gelmektedir. Ancak tavuğun hem etinden hem de yumurtasından faydalanıldığı için diğer et ürünlerine göre tüketimi oldukça fazladır. Ayrıca yumurtanın düşük karbonhidrata ve bol protein ile yağa sahip olması da sağlıklı beslenme açısından çok önemlidir.

Dünyadaki yumurta tüketimi göz önüne alınırsa karşımıza çıkan rakam oldukça fazla olacaktır. Dolayısıyla yumurtanın seri üretimi günlük hayatımızda büyük önem arz etmektedir. Talebi fazla olan şeylere yatırım yapmak genellikle kârlı olmaktadır. Fakat bu yatırımların boyutunu, maliyetini, getirisini ve diğer faktörleri doğru bir şekilde hesaba katmak işin gidişatı açısından önemlidir. Her ne kadar dışardan bakıldığında kolay ve kârlı bir iş olarak görülse de tavuk çiftliği açmak aslında zannedildiği kadar kolay değildir.

Öncelikli olarak tavukların bakımı, periyodik muayeneleri, sağlık durumları, çiftliğin fiziki özellikleri ve daha sayamadığımız pek çok şey hem zorunlu hem de masraflıdır. Tavukların bakımı çok önemli ve dikkat gerektiren bir iş olduğu için en küçük bir ihmal bile çok sayıda tavuğun hastalanmasına sebep olabilmektedir. Bu durumda da hem tavuk çiftliği açıp hem de çok büyük zararlar eden kişilerin olduğunu da örnek göstermek mümkündür.

PREFABRİK TAVUK ÇİFTLİĞİ KURULUMU

Tavuk çiftliği kurmanın net bir maliyetini söylemek söz konusu değildir. Kuracak olduğunu tavuk çiftliğinin maliyeti sizin yatırımlarınız doğrultusunda tamamen değişken olabilmektedir. Tüm detaylar düşünülerek kurulan sağlıklı ve güvenlik tavuk çiftlikleri daha az detay düşünülen çiftliklere göre daha maliyetlidir. Eğer az sayıda tavuk besleyerek ek gelir elde etmek için çok da profesyonel olmayan bir tavuk çiftliği kurmak istiyorsanız küçük sermaye ile bu işi yapabilirsiniz.

Buna örnek olarak ise; 400 – 500 tavuk ile çiftlik kurmak isteyen bireylerin çok da büyük sermayelere ihtiyacı olmadığını söyleyebiliriz. Ancak büyük arazilere profesyonel olarak çiftlik kurmanın maliyeti oldukça fazladır ve tavuk sayısı ile birlikte arazinin büyüklüğüne göre maliyetler değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden öncelikli olarak yapacağınız işi planlamanız gerekiyor.

TAVUK ÇİFTLİĞİ KREDİSİ VEREN BANKALAR

Özellikle son dönemlerde çok sayıda bankanın yatırımcılara yardımcı olmak adına tavuk çiftliği kredisi verdiği bilinmektedir. Projeye ve maddi durumunuza göre verilen kredi rakamı aynı zaman da bankaların da inisiyatifi doğrultusunda değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan Dış Ticaret Mezunu Ne İş Yapar? İş Olanakları ve Çalışma Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.