İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılabilir?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Günümüzde insanlar küçük bir sermayesi de olsa ne iş yapabilirim telaşına düşüyor. Çünkü artık uzay çağında yaşıyoruz ve küçük sermayelerle uzun vadede büyük işler yapmak eski zamanlara kıyasla çok daha mümkün. Öncelikli olarak ilk akla gelen klasik yöntemden bahsedelim.

10.000 TL Ne Kadar Faiz Getirir?

Eğer elinizde 10.000 TL gibi bir nakit para var ve aylık çok az da olsa gelir sahibi olmak istiyorsanız paranızı bankaya yatırarak vadeli hesap açıp her ay belli miktarda faiz alabilirsiniz. Aylık kazanacağınız faiz bankalara bağlı olarak değişmek ile birlikte 10.000 TL nakit paranın ortalama aylık faizi bankadan bankaya bağlı olarak değişmek üzere 50 TL ile 105 TL aralığında olacaktır.

10.000 TL ile Küçük Çaplı İşletme Açmak

Günümüzde bayilik sistemi oldukça yaygınlaşmıştır. 10.000 TL gibi bir bütçeyle çiğ köfte bayisi, büfe, tamirhane, çay ocağı, cep telefon tamircisi, şarküteri, manav, kıraathane gibi lokal işletmeler açabilirsiniz. Bunun için ise açacağınız işletmenin yer seçimi size bağlı olmak üzere geçiminizi sağlamanız açısından önemli olacaktır. Yatırımınızı riske atmamak için risksiz seçimler yapmanız tavsiye edilir.

10.000 TL ile E-ticaret Yapmak

Son dönemlerde insanlar özellikle ülkemizde çok sayıda insan e-ticaret ile meşgul olmaktadır. Bunun temel sebebi internet üzerinden çok sayıda insana daha kısa sürede ulaşmak ve siparişleri daha hızlı almak olarak görülebilir. Dolayısıyla bir çok vatandaş da küçük sermayelerini e-ticarete ayırmak istemektedir.

Instagram ya da Facebook üzerinden ürün satmak da son dönemlerde yaygın bir iştir. 10.000 TL bu işler için çok ideal bir tutar olsa da işin risklerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu işi yapmak isteyen kişilerin reklam üzerine de ciddi bir derecede kafa yormaları gerekiyor. Aksi takdirde reklam olmadan sipariş almanız ve kâr etmeniz oldukça zor olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tavuk Çiftliği Kurma Maliyeti Ne Kadardır? başlıklı makalemizde Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Açmak, Organik Salma Tavuk Çiftliği Kurmak ve Tavuk Çiftliği Projesi 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. eren dedi ki:

    10bin tl hava bile alamazsın ki

  2. Özlem aygan dedi ki:

    Kocaeli Nuh çimento eğitim kampüsü iş başvuruları ne zaman olacak