İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

TCDD Devlet Demiryolları İşletmesi 108 İşçi Alımı 2016

TCDD Devlet Demiryolları İşletmesi 108 İşçi Alımı İlanı

Merhaba Sayın Okurlarımız. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru neticesinde kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere 41 makinist, 13 mekanik vasıta ve vinç operatörü, 34 tren teşkil işçiliği, 16 demiryolu hattı bakım onarımcısı, 4 elektrikçi olmak üzere toplamda 108 işçi alımının gerçekleşeceği belirtilmiştir. Başvurular ise 20 Eylül 2016 – 29 Eylül 2016 tarihleri aralığında yapılacaktır.

tcdd-108-isci-alimi

Tüm bunların yanı sıra ilana başvurmak isteyen işçi adayları, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın resmi internet web sayfası adresi olan www.tcdd.gov.tr adresinden başvurularını yapabileceklerdir.

BAŞVURU KOŞULLARI

1- ”Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” gereğince adayların 2014 yılı KPSS den en az 60 puan alması,

2- Son başvuru tarihi itibariyle ilanda belirtilen bölüm ve programlardan mezun olması,

3- Halkapınar Gar, İskenderun Gar, Çatalağzı Gar Müdürlüklerine alınacak Makinist (Tren) İşçiliği için başvuracakların, Tren Makinisti (Seviye 4) Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Ülke düzeyi ilan edilecek işgücü taleplerinde işçi alınacak ilde ikametgâh etme şartı aranmayacaktır. Atama yapılacak işyerleri ve adaylarda aranan öğrenim durumu bilgilerini görmek için “İşyerleri ve Öğrenim Durumları” başlıklı pdf dosyasının açılması gerekmektedir.

Türkiye Çalışma ve İş Kurumunda ilan edilen işgücü taleplerimize başvuru yapacak adayların başvuru yapmadan önce;

1- Çalışacağı işyerini görmeleri,

2- Daha önce işe giren makinist işçileri, mekanik vasıta tesis cihaz ve vinç operatörleri, tren teşkil işçileri, demiryolu hattı bakım onarımcısı (yol bakım onarım işçileri), Elektrikçi (Genel) –

(Elektrikçilik) işçileri ile görüşmeleri,

3- Tren Teşkil İşçiliğine başvuracak adayların TCDD web sitesinde yer alan Tren Teşkil İşçiliği tanıtım filmini izlemeleri,

4- TCDD web sitesinde yer alan Görev tanımlarını okumaları kendileri açısından faydalı olacaktır. Başvuru ile ilgili tüm detaylar TCDD’nin resmi internet sitesinde yer alan duyurular bölümünde (http://www.tcdd.gov.tr/duyurular.php) bulunmaktadır.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2016 başlıklı makalemizde 2017 Yılı Sözleşmeli Personel Alımı Yapan Bakanlıklar, Bakanlıkta Çalışan Mühendis Maaşları ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mimar Mühendis Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Çetin dedi ki:

    Merhaba deyerli yöneticilerimiz işsizim acil işarıyorum deyerli yöneticilerimizin taktiriyle 05342699863 1986 doğumluyum saygılarımla