İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

TEOG Tercihlerinde Öğrenciler Nelere Dikkat Etmeli

11.06.2015

2015 TEOG Tercih ve Yerleştirmeler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bildiğiniz üzere TEOG Sınavı geçtiğimiz günlerde yapıldı ve öğrenciler artık tercih yapma zamanını beklemeye koyuldu. Peki ama tercih yaparken ne gibi kurallar var ? Nelere dikkat edilmesi gerekiyor. Bunlar doğru tercih için önemlidir. Eğer istediğiniz bir okulda eğitiminize devam etmek istiyorsanız hem velilerinizin hem de sizin dikkat etmesi gereken bir takım kurallar var. Şimdi bunlardan bahsedelim.

BİLİNMESİ GEREKENLER:

1- Her öğrenciye sadece 25 adet tercih hakkı verilecek ve herhangi bir durumdan dolayı yedek tercih hakkı yerleştirme yapılmayacaktır.

2-Herhangi bir özel eğitim kurumuna tercihi yapmış birisi tercih hakkını kullanmış sayılacaktır.

TEOG Tercih Hakkında

3-Olası bir yerleşmeme durumunda açıkta kalan tüm öğrenciler açık liselere ve kurumlara yerleştirmesi otomatik olarak yapılacaktır. Yine buna ek olarak herhangi bir eğitim kurumu için TEOG Tercih yapmayan bir öğrencinin kaydı da otomatik olarak açık öğretim kurumlarına yapılacaktır.

4- Özel okullar için kayıtlar 24 Haziran – 5 Temmuz arasında olacaktır.

5- Spor Liseleri için ve Güzel Sanatlar Liseleri için tercihler ise 10 Temmuz 2015 tarihinde yapılacaktır.

Bunlar belli başlı bilinmesi gerekenlerdir. Bir de bunlara ek olarak 2015 yılında TEOG Sınavında bir takım yenilikler yapıldı. Tercih sayılarının değiştirilmesi,Nakiller de bir takım farklılıklar yapılması,Özel Okullar için Kayıt Tarihleri,Nakil için gerekli olan puanlar hakkında da daha öncesinden bir haber yayınlamıştık sizlere. Eğer 2015 TEOG hakkında tüm yeniliklere ulaşmak istiyorsanız alt kısımda yer alan bağlantıyı kullanmanız gerekmektedir.

2015 TEOG Tüm Yenilikler Nelerdir  ⇐⇐ (Mavi Bağlantıyı Kullanınız)

Yaz tatilinin gelmesi teog öğrencileri için bir dinlenme maratonu değil tercih ve yeni okullara kayıt olarak geçecektir. Yani zorlu bir süreç öğrencileri ve ailelerini bekliyor diyebiliriz. En iyi okula yerleşmek için sınavda ter döken öğrenciler mutlaka tercihleri dikkatli ve öğretmenleri ile yapması gerekmektedir. Almış olduğunuz puanlar doğrultusunda bir tercih yaparsanız istemiş olduğunuz okul ya da alternatifleri seçebilir eğitiminize devam edebilirsiniz. Hepinize bol şans dileriz.

Bir önceki yazımız olan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerelerde Çalışabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.