Yaz Tatilinde Haber Editörlüğü Yaparak Para Kazanmak

2015 Yılı Web Sitelerine İçerik Editörlüğü İşiyle Ek Gelir

Merhaba Sayın İş Arayanlar. Uzun bir dönem olan 3 aylık yaz tatiline girdik. Ancak yaz tatilinde de çalışarak para kazanmak istiyorsanız hem ihtiyacınız olduğu için hem de evde boş zamanlarınızı değerlendirmek istiyorsanız bu iş size göre diyebiliriz. Eğer hızlı klavye kullanabiliyorsanız ve Sosyal Medyayı iyi takip edip haberleri analiz edebiliyorsanız bundan para kazanabileceğinizi de unutmayın. Nasıl Mı ? Pek çok İnternet sitesi (Bizde Dahil) Ücretli olarak içerik editörü çalıştırmakta. Eğer bu sitelerden birisinde yazar olarak görev almak istiyorsanız kesinlikle size verilmiş olan bu şansı kaçırmayınız. Günümüzde artık insanlar zamanlarının çoğunu bilgisayar başında geçirdiğinden boş durmak yerine para kazanmanın yollarını aramaya koyulmuş vaziyette.

Kimler Haber Editörü Olabilir ? : İnternet sitelerinde haber editörü olarak çalışmak sanıldığı kadar kolay değildir. Elbette bazı kriterleri taşıyor olmanız gerekmekte. Bunların başında da hiç şüphesiz cümle kurabilme yeteneği ve olayları birbirine bağlama yeteneğinizdir. Sadece bunlar yetmiyor. İçeriklerin özgün ve eşsiz olması gerekmektedir. Bir konu ya da bir haber hakkında kendi yorumlarınızı da katarak haber yapabilmeniz sizlerden istenmektedir. Kesinlikle kopyalama değil kendi elinizden çıkan bir makale hazırlamanız gerekiyor. Kopya içeriği herkes yapabilir önemli olan özgün içerikler üretebilmektedir.

Yaş Sınırı Var Mı ? : Her işte olduğu gibi bu iştede genellikle gençler tercih edilmektedir. Yani 18 yaşını geçmiş 45-40 yaş arasında olan insanlar evlerinde oturduğu yerde haber editörlüğü yapabilir. Bir köşe yazarı olarak çalışmak hem sizi güncel bilgilerden haberdar eder hem de insanlar için faydalı bir iş yapmış olursunuz. Hz Muhammed’in bir sözünde geçiyor ki “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır”. Ek İş olarak bundan para kazanmanız mümkün.Eğer bu mantıkta biriyseniz insanlar için bir şeylere imza atmak istiyorsanız yazmış olduğunuz haberleri on binlerce kişiye ulaştırarak adınızı da duyurabilirsiniz.

Benzer konular:

Deneyim Önemlimi ? : Daha önce bu işi yapmamış olanlar bu işe biraz sıcak bakmayabilir. Çünkü deneyimim yok “Acaba Ben Yapabilir Miyim ?” gibi içten içe kendisine sorular sorabilir. Deneyiminiz olması her zaman öncelikli olarak işe alınmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle haber editörlüğü işinde büyük haber sitelerinde yer alan haberleri okumalı ajansta görev yapan insanların haberleri insanlara nasıl aktardığını öğrenmeniz gerekmektedir.

İçerik Editörü Ne Kadar Kazanır ? : Sonuçta bu işe hem bilgi kazandırmak hem de para kazanmak için girdiğinizi biliyoruz. Haber editörü olarak görev yaparsanız haftalık ya da aylık olarak ödemeler yapılmaktadır. Öncelikle site yönetimiyle bu konuda anlaşma sağlamanız gerekiyor. Günde kaç adet haber ya da içerik gireceğinizi kararlaştırmalı buna göre bir fiyat anlaşması oluyor. Aylık ortalama olarak 500 TL ile 1000 TL arasında bir parayı bu işten kazanmanız mümkündür.

Haber Editörü Olmak İstiyorum Diyenler: Bu işi yapmak denemek istiyorum diyenler yorum kısmına işle ilgili düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve daha önce deneyimi varsa yazabilirsiniz. Buna göre ilan verildiği takdirde sizde haberdar olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Avcılar Evde Ek İş İlanları ve Evlere İş Veren Firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumları Görüntüle (64)

 • Ankara Üniversitesi Gazetecilik mezunuyum. Sektörde 5 yıllık deneyimim var. Ayrıca sarı basın kartı sahibiyim. Şu an işsizim. Bursa Nilüfer'de ikamet ediyorum

 • Yaşım çok ileri olmasa da tecrübeler....
  Ben yazarım insanlar yararlanır.

 • Araştırmayı, okumayı ve yazmayı seviyorum. Haber editörlüğünü denemek isterim. Kendime güveniyorum.

 • bence editörlük yapmak araştırma yapmamı daha çok yazı okuyup daha çok bilgi paylaşmamı sağlayacak ben varım :)

 • merhaba
  haber editörlüğünün ne boş vakitlerimi doldurmak ne de kazanç sağlamak için istiyorum. iki yıldır üzerinde çalıştığım bir kitabım var bu kitabı bastırmadan önce haber editörlüğünü de referanslarıma eklemek istiyorum. geri dönüşünüzü sabırsızlıkla bekliyorum. eskişehir

 • merhabalar. hızlı klavye kullanıyorum ama bunun sadece işe yaramadığını da biliyorum. araştırmayı seven ve öğrendiğim yeni şeyleri çevremdeki insanlarla konuyu tartışıp en doğrusunu bulmaya çalışırım. bu nedenle sizinle de çalışmak isterim.

 • Merhaba.Bilgisayar konusunda sertifikam var on parmak yazabiliyorum üniversite öğrencisiyim ve okuduğum bölüm dolayısıyla haber okuyup analizlerde bulunan bunu sosyal medyada paylaşan bir insanım.Bu konuda günümüzde bilgisayarın önemini bilginin insanlara ulaşımını göz önüne alarak deneyim kazanmak istiyorum

1 2 3 4 5 7
Benzer konular:
Benzer Konular