2015 Tıp ve Hukuk Fakültesi Taban Puanları Kontenjanları

Tıp Fakültesi ve Hukuk Bölümleri Taban Tavan Puanları

Merhaba Sayın Okurlarımız. Üniversite Tercihlerine az bir zaman kala öğrencilerin en fazla merak ettiği iki fakültenin en düşük ve en yüksek puanları hakkında sizlere bilgi verecek bir tablo yayımlıyoruz. Bu tablo içinde hem Devlet Üniversiteleri hem de Özel Üniversiteler yer almaktadır. Hangi üniversite ne kadar kontenjan vermiş ve bu en düşük kaç puanla öğrenci almış bunlara kısa yoldan ulaşabileceksiniz. Tıp Fakültesi ve Hukuk Fakültesi hangi puan türünden öğrenci alımı yapıyor bu konuda da detay vermek istiyoruz. Tahmin edeceğiniz üzere TIP Fakültesini yazabilmeniz için sayısalcı olmanız gerekiyor yani MF-3 Puan türünden öğrenci alımı yapılıyor. Hukuk Fakülteleri ise TM-2 puanına göre öğrenci almaktadır.

Bu yıl üniversite sınavına girdiniz ve tercih yapacaksanız bu listeleri kesinlikle detaylı incelemenizi tavsiye ediyoruz.Geçtiğimiz yıl yani 2014 yılında Tıp ve Hukuk Öğrencileri en düşük kaç puanla hangi üniversiteye yerleşmiş bakabilir analiz ederseniz ona göre Doğru Tercih yaparsınız.Hem YGS’ye girip hem de LYS’ye girip ona göre bir tercih yapacaksanız ne kadar iyi tercih analizi yaparsanız kazanma şansınız o kadar yüksek oluyor. Çünkü çoğu öğrenci puanı iyi olmasına rağmen yani puanının yetmesine rağmen bu üniversite gelmez diye tercih etmiyor ve puanı boşa gitmiş oluyor. Böyle bir hatayla karşılaşmak istemiyorsanız İş İlanlarım.Net olarak sizlere en güncel tabloları yayımlıyoruz.

Üniversitelerin en fazla tercih edilen en popüler iki bölümü hiç şüphesiz ki Tıp Fakültesi ve Hukuk Fakültesidir. 2015 yılında bu fakülteden birisinden üniversite tercihinde bulunacak olan adaylar alt kısımda yer alan çizelgeleri incelemelidir. Kontenjan Sayıları da tablo içerisinde belirtilmiştir. Yani hangi üniversite o bölüm için ne kadar öğrenci kabul etmiş hepsine ulaşabileceksiniz. Boşta kalmak istemiyor ve puanınızı kullanmak istiyorsanız bir rehber öğretmeninde de yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Lütfen kendi başınıza tercih yapmayınız.

Benzer konular:

TIP Fakültesi Taban ve Tavan Puanları  ⇐⇐(Mavi Bağlantıyı Kullanın)

Hukuk Fakültesi Tavan ve Taban Puanları ⇐⇐(Mavi Bağlantıyı Kullanın)

Düşük Puanlı Üniversite Bölümleri ⇐⇐ İçin (Kırmızı Bağlantıdan Yardım Alınız)

Bir önceki yazımız olan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerelerde Çalışabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer konular:
Benzer Konular