İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Araba Alım Satımı Yaparak Para Kazanmak

21.03.2015

2. El Araba Alıp Satarak Para Kazanmak İsteyenlere

Merhaba Sayın Okurlarımız.Sizlere daha önce bir çok alanda uygulayabileceğiniz ya da o sektöre girebileceğiniz iş fikirleri sunduk. Ancak bu iş fikri ise biraz daha tecrübe gerektiren ve daha önce ticari deneyimi olan insanlar için daha uygun olacağını düşünmekteyiz. Bildiğiniz üzere ülkemizdeki insanlar araba meraklısı ve bir çok insan araba aramakta ve almaktadır. Ya da satış ilanları vermektedir.Bu işten sizde para kazanabilirsiniz. Ancak biraz işin piri olmanız gerekiyor. Eğer emekli bir insansanız ve artık uğraşacak yeni bir iş arıyorsanız girebileceğiniz en iyi sektörlerden birisidir. 2. El Oto Alım Satımı yapmak için biraz sermayeniz olması gerekmektedir. Şimdi sizlere bu iş hakkında ayrıntılı bilgi verelim.

2.El Araba Alım Satım İşi

Emekli bir insanım ve iş arıyorum diyorsanız biraz da para olarak sermayeniz varsa size önerebileceğimiz bir iştir.Bu işe girmek istiyorsanız gerek internetten gerekse oto pazarlarına giderek sektörü yerinde incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bir araba alarak ve bunu satarak sattığınız arabanın parasıyla daha yeni bir model alıp satarak böyle böyle para kazanabilirsiniz. Otomobil Sektörü ölmez sektörler arasında yer almaktadır. Çünkü görmüş olduğunuz gibi yakında piyasada bir çok elektrikle çalışan arabalar bulunacaktır. Bunlarında piyasaya girmesiyle piyasa iyice kızışacaktır.

Uygun Fiyattan Satılan Araba Bulmaya Çalışın: Eğer bu işe girecekseniz ne kadar ucuza alırsanız o kadar çok kar elde edebilirsiniz. Alacağınız bu aracın satıcısı siz olacağınız için kendinize alıyormuş gibi iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.Arabanın sağlam olması daha önce kazası olmaması gerekiyor. Aksi halde elinizde kalabilir. Peki 20.000 TL ile bu işe girilir mi ? Evet girilir. Sermayesiz İş Fikirleri denince sakın yanlış anlaşılmasın bu devirde sermaye olmadan biraz zor kurulur. 20 Bin TL az bir para olarak görülebilir ancak bir araba alınabilir. Alınan bu arabaya masraf yapıldıktan sonra ya da yapılmadan fazla abartılmadan karı konulur ve satılır. Yani 20.000 TL lik bir aracı 23.000 TL ye satabilirsiniz.

Ancak”Bu bir nevi oto galeri işine girmiyor mu ?”diye sorabilirsiniz. Evet bu biraz böyle. Ülkemizde bir insan en fazla 2 araba kendi üzerine alıp satımını yapabilir. Daha sonrasını yapamaz. Bu aşamada ya akrabalarınız devreye girebilir. Ancak bu da vergi kaçırmaya girer. Bizim tavsiyemiz devletten vergi kaçırmak yerine devlete verginizi ödeyerek bu işi yaparsanız kafanız rahat eder.

Kaynak

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Filli Boya Bayiliği Nasıl Alınır? Filli Boya Bayilik Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.