İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Bilgisayar Ürünleri Satış Dükkanı Açmak Fikri

Bilgisyar ve Parçaları Satışı Dükkanı Servisi Açmak

Merhaba Sayın Okurlarımız. Şuan sizlere bu makalemizi yazarken bile bilgisayardan faydalandığımızı biliyorsunuz. Bilgisayarlar hayatımıza artık o kadar çok işlemiş ki hemen hemen tüm işlerimizi kolaylıkla yapmamızı sağlamaktadır. Bunun içinde girişimcilerin göz diktiği sektörlerin başında gelmektedir. Bu kadar fazla talep görüyorsa ne den bu talepleri siz karşılamıyorsunuz ? Girişimci adaylarına bu makalemizde bilgisayar dükkanı açmak isteyenlere özel hazırladığımız yazımızı paylaşacağız. Az biraz sermayeniz varsa ufaktan başlayabilir ilerleyen zamanlarda daha geniş bir Bilgisayar Ürünleri Ağı kurabilir işlerinizi büyütebilirsiniz. Elbette bunlarında çeşitli aşamaları vardır. Nereye açmak mantıklı ? Maliyeti Ne Kadar Olur ? İş Yapar mı  ? Yoksa Kepenk Kapatır Gider miyiz? bu konu üzerinde durmak istiyoruz. Dilerseniz başlayalım.

Bilgisayarcı Açmak

Nerede Açmak Mantıklı ?: Bilgisayar ve bilgisayar parçaları satacağınız ayrıca servisini yapacağınız bir dükkan açmak istiyorsanız caddenin işlek olması gerekmektedir. Açık açık söyleyelim ki nüfusu az olan mahallelerde bu tarz işletmeler iş yapmazlar. Bu yüzden ne kadar kalabalık bir yerde açarsanız o kadar fazla müşteri potansiyeline sahip olursunuz. Mahallede açılan bilgisayarcılar dükkanı kapatır mı ? Elbette hayır. Herkes kendi rızkını bir şekilde yer. Ancak işlek bir cadde üzerinde bulunan sürekli otobüs ve yaya geçen yerde bulunan bir dükkan kadar iş yapamayacakları bir gerçek.

Büyük Teknoloji Marketlerine Rakip Olunur mu ? : Elbette olunmaz. Zaten işe bu amaçla girecekseniz kesinlikle girip paranızı boşa vermenizi ve hayallerinizi suya düşürmenizi tavsiye etmiyoruz. Kendi yağımda kavrulurum diyorsanız işte o zaman girmeniz doğru olacaktır.

Çizginiz Olsun: Kendinize göre bir çizginiz olsun. Yani bu işe girmeye karar verdiyseniz yapacağınız ilk iş işletmenizi bir rotaya sokmaktır. Ne satacağınıza,hangi bilgisayarların tamirini yapacağınızı, Hangi Ürünlerin İkinci el ve sıfırlarının olacağına bir karar vermeniz lazım. Yani birisi “Bu dükkanda daha önce görmüştüm” demeli ve direkt size gelmelidir.

Ne Satarım ? : Dükkanınızda olmazsa olmaz ürünlerin başında hiç şüphesiz masa üstü ve dizüstü bilgisayarlardır. Ayrıca bunlar için ek donanım olarak Mause,Klavye,Hoparlör, Oyun Kolları gibi ürünler olması gerekmektedir. Bunların haricinde bilgisayarlar için ek donanım olarak Ekran Kartı,Ram,Ana Kart, İşlemci gibi donanımlardan da bulundurursanız ve teknik servis imkanı sağlarsanız satışlarından güzel para kazanabilirsiniz. Ayrıca Bilgisayar Oyunları ve PS Oyunları da satışı yaparak güzel gelir elde edebilirsiniz. Orijinal olmak kaydıyla elbette.

Büyük Düşünün: Dükkan açtım müşteri bekleyeyim olayı artık bitti.! Elinizin altında internet diye bir nimet var. Bunu kullanmanız gerekmektedir. Nasıl mı ? Ürünlerinizin satışını yapmak için müşteriyi gerçek hayatta beklemek yerine sanal ortamda da bulabilirsiniz. Online alışveriş sitelerinde bir mağaza açın. Ürünlerinizin resimlerini koyun ve fiyat belirleyin. Özelliklerini yazın. Türkiye’nin her yerine kargo artık 1 günde gidiyor. Bu sayede geniş bir müşteri potansiyeli yakalayabilirsiniz.

Teknik Servis Elemanı Şart: Her işe kendiniz yetişemezsiniz. O yüzden yanınıza minimum 1 tane personel almanız gerekmektedir. Bu alacağınız personel de Bilgisayar Tamir işinden anlaması gerekmektedir. Yani bir nevi servis görevlisi olacaktır. Son çıkan ürünleri yakından takip etmeli tamiratını yapabilmelidir.

Youtube Kanalı Açın: Son olarak sizlere tavsiyemiz bu işte isim yapmak istiyorsanız insanlara hitap edebileceğiniz bir Kanal açmaktır. Bu da elbette Youtube sayesinde gerçeklemektedir. Bilgisayar parçaları takılırken video çekin ya da ürün tamiri ederken. Hatta bir Bilgisayar İnceleme Videosu çekin. Bunu bilgisayar yardımı ile yükleyin. Video sonunda ve başında firmanızın reklamını yapmayı unutmayın.

Bu işte başarılı olmak istiyorsanız sosyal medyadan da faydalanmanız gerekmektedir. Kendinize bir Facebook sayfası oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede müşterilerinize daha kolay ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Kaynak
Kaynak

Bir önceki yazımız olan Telefon Kılıfı Satmak İçin Dükkan Açmak Fikri başlıklı makalemizde Akıllı Telefon Kılıfları Satmak 2015, Telefon Aksesuar Satışı Dükkanı Açmak ve Telefon Kılıfı Dükkanı Nasıl Açılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.