İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Düğün Salonu Açmak Para Kazandırır Mı

Düğün Salonu Açmak İsteyenlere İş Fikri 

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bildiğiniz üzere yaz kış demeden ama özellikle de yaz aylarında paraya paraya demeyen ve adete para basan bir girişimcilik sektörü olan Düğün Salonları son zamanların en gözde işlerinden birisi oldu diyebiliriz. İnsanlar düğünlerini,toplantılarını,nişanlarını yani aklınıza gelebilecek tüm toplantı işlerini düğün salonlarında yapabilmektedir. Durum böyle olunca yoğun bir ilgi ile karşı karşıya olunuyor. Kimi zaman günde etkinlik almak için yer kalmıyor. Bundan faydalanarak cebinizde bir miktar sermayeniz varsa İş Kurmak İstiyorum diyorsanız size önereceğimiz bir iş fikridir. Düğün Salonu açmanın şartları ve maliyetleri hakkında sizlere kısa fakat önemli noktaları anlatacağız. Bu işe girmeden önce yapmanız gerekenler neler yani bu iş sanıldığı kadar kolay para kazandırıyor mu yoksa epey çalışmak mı gerek gelin beraber bakalım.

Düğün Salonu Açmak

1-İyi Araştırma:  Düğün salonu açacaksanız iyi bir araştırma şart. Nerede açacağınıza kaç kişiye kadar hizmet verebileceğinize, Kira mı olacak yoksa mülk sahibi mi olacaksınız,Düğün salonu için malzemeleri nereden tedarik edebileceğinize, En uygun fakat kaliteli ürünleri bulabileceğiniz yeri kesinlikle bir ön araştırma yapmanız gerekmektedir. Ayrıca iyi bir müzik grubu ile anlaşma sağlamanız gerekmektedir. Halk arasında orkestracı olarak geçen bu gruplardan sizi yarı yolda bırakmayacak düzenli olarak çalışacak bir grup bulmanız şart.

2-Rakip Analizi Yapın: Eğer düğün salonu açacağınız yer de sizden başka bir çok düğün salonu varsa gözünüz korkmasın. İyi bir reklam ve uygun fiyat ile müşterileri siz toplayabilirsiniz. Bunun için elbette rakip analizi şart. Yani ortalama olarak bir düğün 4-5 Saat sürse bu kadarlık bir saat için ne kadar ücret alıyorlarsa siz biraz daha düşük fiyattan anlaşma sağlamaya bakın. Ayrıca diğer rakiplerinizin kampanyalarına göz atın. Kimi düğün salonları gelinlik ve damatlık kiralama,araç kiralama gibi ekstra kampanyalar yaparak müşterilerin kalbini kazanabiliyor.

3-Salonun Dekorasyonu Önemli: Salon dekorasyonu ince işçilik gerekmektedir. Neden ? Çünkü dekorasyon ne kadar mantıklı ve kullanışlı bir şekilde yapılırsa o kadar çok davetliye hizmet verebilirsiniz. Ne kadar çok geniş düğün salonunuz olursa da o kadar çok para kazanırsınız.

4-Paranızı İyi Harcayın: Düğün salonu işletmecisi olacaksanız paranızı iyi finanse etmeniz gerekmektedir. Çünkü ilk açacağınız düğün salonu belki sizin için bir deneme bir deneyim olacaktır. Bildiğiniz üzere düğün salonları farklı semtlerde ve ilçelerde şube açabilmekte. Paranızı kontrol etmesini bilirseniz ikinci hatta üçüncü şubeyi açarak paranızı katlarsınız. Nasıl para iyi harcanır. Kesinlikle kalitesiz yiyecek ve içecek kullanın demiyoruz.! Ne kadar uygun fiyattan işleri bağlarsanız o kadar çok para cebinizde kalır. Ancak insan sağlığı ile oyun olmaz. Çünkü toplu bir şekilde pasta ikramı oluyor. Bozuk bir pasta ile gıda zehirlenmesi halinde firmanın ismi lekelenir ve sunu temizlemek hiçte kolay olmaz.

5- Çalışan Personel Bulmak: İkram ve servis konusunda personel alımı yapmanız gerekecektir. Mekanın büyüklüğüne ve hizmet edeceğiniz kişi sayısına göre personel görevlendirmesi yapmanız en doğrusudur. Hatta bu işin organizasyonunu yapmak için işi bilen bir Personel Şefi bulmanız şart.

Düğün Salonu Açacağınız Mekanın Özellikleri:

1- Mekan amacına uygun olarak dekore edilmeli ve dekorasyonu ona göre yapılmalı. Basık bir mekan değil daha havadar tavanı yüksek olan bir mekan tercih edilmelidir.
2-Dinlenme yerleri,Tuvaletler,Kıyafet değiştirme odaları gibi ince detaylar kesinlikle unutulmamalı.
3-Mutfak olmalı. Mutfağınız son derece temiz olmalıdır. Çalışanlarınız da aynı keza eldiven ve şapka kullanmalıdır.
4-Yangın çıkışları olması gerekmekte ve İtfaiye raporu alınması gerekiyor. Yine bu çıkışlar ışıklı uyarı levhaları ile gösterilmelidir.
5- Düğün salonuna giriş ve çıkışlar aynı yerden olmamalıdır.Aksi durumlarda kapılarda epey bir yığılma olmaktadır.
6-Salon içerisinde pist ve ortkestra için yer olmalıdır.
7-Zemin temiz ve kaygan olmaması gerekiyor.

Bu ve buna benzer diğer ince detaylar unutulmadığı zaman gerçekten güzel bir düğün salonu açarsınız. Özellikle de yaz aylarında düğün salonları çok iş yapmaktadır. Ortalama bir düğün salonu açmanın maliyeti kira da dahil 100 BİN TL olmaktadır. Ancak kazanacağınız parayı düşünecek olursanız kısa süre içerisinde bu masraflarınızı çıkartabilirsiniz. Günde 3 düğün yapılsa her düğünden 6-7 BİN TL para alsanız günde 20 BİN TL kazanırsınız. Bunun  5 BİN TL si masraflara gitse size kalan 15 BİN Günlük kazanç diyebiliriz.

Güzellik Salonu Açmak ⇐⇐ isteyenler kırmızı bağlantımızı kullanabilir.

Kaynak
Kaynak

Bir önceki yazımız olan Telefon Kılıfı Satmak İçin Dükkan Açmak Fikri başlıklı makalemizde Akıllı Telefon Kılıfları Satmak 2015, Telefon Aksesuar Satışı Dükkanı Açmak ve Telefon Kılıfı Dükkanı Nasıl Açılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Münir ULAŞKIN dedi ki:

    Biz üç kardeşiz üçümüzde işsiz ben İzmirdeyim abim İstanbulda kardeşim Muşta bu işi yapmak istiyoruz İzmirde üç kişilik bir ekibimde var