İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Adana’da Bici Bici Satarak Çok Para Kazanmak Hayal Değil

Bici Bici Satarak Günde 2 BİN TL Kazanabilirsiniz

Merhaba Sayın Okurlarımız. Yaz aylarının en sıcak geçtiği illerden birisi şüphesiz ki ADANA‘dır. Durum böyle olunca insanlar serinlemek için buzlu yiyecekler ve içecekler tercih etmektedir. Adanalı olanlar bilirler ki yaz aylarında insanların en fazla tercih ettiği yiyecek Bici Bici olarak bilinir. Maliyeti fazla olmayan fakat getirisi oldukça yüksek olan bu işi yaparak sizlerde para kazanabilirsiniz. Adana’da genellikle sıcak havaların hüküm sürmesi insanları bu sektöre yönelmektedir. Özellikle de Seyhan Baraj Gölü Kenarında (Menderes olarak bilinir ) insanlar seyyar arabalarla ya da mekanlarda bici bici satarak günlük 2 BİN TL’ye varan paralar kazanmaktadır. Bu haber ya da bu iş size hayal gelebilir ancak durum böyle. Bici Bici işinin detaylarına geçelim.

Bici bici satmak

BİCİ BİCİ NEDİR ? NEYDEN YAPILIR ? NASIL SATILIR ?

Bu işe girecek olan vatandaşın öncelikle bunu yapılan tatlıyı bilmesi gerekmektedir. Bicinin ana maddesi nişasta ve sudur. Nişastadan tepside yapılan biciler küp küp doğrandıktan sonra kaselere konur. Daha önce buz karılır ve bici bici küplerinin üzerine konur. Kasenin üzerine son olarak kırmızı gül suyu dökülür. Üzerine istenilirse meyve konmaktadır. Genellikle Muz,Çilek ve Kiraz tercih edilmektedir. Kase ile servis edilen bici bici hem yöre halkının hem de dışarıdan Adana’ya gezmeye gelenlerin sevdiği bir yiyecek haline dönüşmüştür.

BİCİ BİCİ SATARAK GELİR ELDE ETMEK

Daha önce de belirttiğimiz gibi Bici bici denen tatlının ana maddeleri ucuz olduğundan dolayı satıcıya fazla bir maliyet çıkartmıyor. Maliyeti olmadığından tabağı yani kasesi 3-5-10 TL gibi fiyatlardan satılmaktadır. Sıcaklığın uzun sürdüğü bu şehirde Haziran,Temmuz ve Ağustos aylarında Bici bici satışlarında büyük bir artış gözlemeniyor. Günde 300 kişiye Bici bici satsanız 5 TL’den 1.500 TL para yapar. Bunun 500 Lirası masrafa gitse günlük 1000 TL para kazanmış olursunuz.

EVDE BİCİ BİCİ YAPIP SATMAK

Bu işi kendiniz evde bicileri hazırlayarak ve dışarıda satarak ek kazanç elde edebilirsiniz. Sadece Adana’da değil İstanbul ilimizde de bu işi yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca yazlık yerlerde yaşayan ve bici bici işinden anlayanlar da bu sektörde şansını deneyebilir. Eğer yaşadığınız bölgede bu işi yapan yoksa ve ilk siz tanıtırsanız gerçekten hayal bile edemeyeceğiniz kadar çok para kazanırsınız.

Not: Konu hakkında kafanıza takılanlar olursa yorum kısmından soru sorabilirsiniz.

Kaynak
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Eve Ek İş Veren Firmalarla İletişim Kurmak İş Almak başlıklı makalemizde Ek İş Veren Firmaların İletişim Adresleri Bul, Ek İş Veren Firmaların Telefon ve Adresleri ve Ev Hanımlarına Ek İş Veren Firmalar 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mükerem tatlıcı dedi ki:

    Bursa osmangazi evde kutu katlama veya davetiye katlama işi yaparım işe ihtiyacım var aylık veya haftalık olabilir nezaman dönersenseniz iyi olur

  2. Berk dedi ki:

    Bu işi yapmada kullanılacak ekipmanları nereden temin edebiliriz (buz rendesi vb .işin incelikleri nelerdir gibi ? maliyeti ne kadardır ?