İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Ebe Maaşları 2018 Yılında Ne Kadar Olacak?

Sağlık personeli olarak tabir edilen ebeler, üniversitelerin sağlık bilimleri fakültelerinin ebelik bölümünden mezun olan insanlardır. Ülkemizde geçmişe bakılacak olunur ise zamanın vermiş olduğu şartlar neticesinde ebelik özellikle bayanlar yani daha önce çocuk doğurmuş ya da doğurtmuş olan kadınların hali hazırda bildiği mesleklerden birisidir.

Buna örnek olarak ise; eski dönemlerde özellikle köy ya da kasaba olarak adlandırılabilecek kırsal yerlerde yapılan doğumlar, sağlık imkanlarının gelişmediği yerlerde gerçekleşen doğumlarda yardım olarak getirilen kişiler gösterilebilir.

Ancak günümüzde sağlık hizmetlerinin son yıllarda olağanüstü bir şekilde gelişmesi nedeniyle ülkemizin hemen hemen her yerinde çok çeşitli ve oldukça gelişmiş sağlık imkanları bulunmaktadır. Artık doğumlar daha profesyonel ve lisans mezunu ebelerin yönetimiyle gerçekleşmektedir. Ebeler, doğum esnasında hekime yardımcı olan hem annenin hem de çocuğun sağlığının korunmasına yönelik işlemlerde görev alan sağlık personelidir.

Ebe maaşları ise ebelerin görev yaptığı yerlere göre değişmektedir. Devlette görev yapan yani kamuda çalışan ebelerin maaşları ise standart olmak ile birlikte görev yeri, kıdem gibi koşullara göre de değişkenlik göstermektedir. Kıdemli ebeler, yeni başlayan ebelere göre biraz daha fazla maaş almaktadır. Bunun yanı sıra doğuda görev yapan ebelerin de biraz daha fazla maaş aldığı bilinmektedir.

Bu yılın yani 2017 senesinin ikinci altı aylık döneminde ebe maaşları 2017 konusu ele alınacak olunur ise yeni başlayan ebe maaşlarının 3.170 TL civarında olduğunu söylemek mümkündür. Buna ek olarak ise yeni başlayan ebe maaşlarının 2018 yılının ilk altı aylık döneminde ise 3.250 TL civarına yükselmesi beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Jandarma Özel Harekat Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.