İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Fason İşler İle Para Kazanmak – Dışarıya Fason İş Veren Firmalar

Günümüzde birçok kişi evden yapılabilecek işler sayesinde para kazanıyor. Kimileri evde ek iş ile bütçesine ek gelir elde ediyor. Kimileri ise evde iş imkanı seçenekleri arasından kendine uygun olanı bulduktan sonra bu işi tam zamanlı hale getiriyor ve aylık maaşını bu işler üzerinden kazanıyor. Ama her ne şekilde olursa evlere ek iş veren yerler ve evde iş fırsatları birçok kişiye ekmek kapısı sunuyor.

Özellikle de dışarıda çalışmak yerine evlerinde çalışmayı tercih eden olan ev hanımları ve öğrencilerin yaptığı işlerin başında ise fason işler geliyor.  Biz de bu yazımızda evde fason iş yapmak istiyorum diyenlere yardımcı olacak bilgiler vereceğiz.  Malum İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyükşehirler başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanında yaşayan vatandaşlar evde boncuk işi ya da dikiş işi gibi işler yaparak para kazanabiliyor. Bu işler para kazanmanın ve iş bulmanın zor olduğu şu günlerde aile bütçesine bir nebze de olsa katkıda bulunmak isteyenlerin ekmek kapısı olmuş durumda. Bu nedenle biz de sizler fason iş veren yerler ve fason işler hakkındaki bu yazıyı hazırladık.

Fason İş Arıyorum, Ne Yapmalıyım?

Fason iş, bir firmanın başka bir üreticiyle anlaşarak ihtiyacı olan ürünleri anlaşmayı yaptığı yere ürettirmesi anlamına geliyor. Yani evlere fason iş verenler herhangi bir nedenden ötürü kendileri üretemedikleri ürünleri  evden çalışan kişilere yaptırıyor diyebiliriz. Gördüğünüz gibi fason firma tanımı aslında oldukça geniş. Dolayısıyla da fason iş ilanları arasında her türden işe rastlamak mümkün. 

Fason Yapılacak İşler Neler?

Evlere fason iş veren birçok firma vardır. Ve tekstil fason iş veren firmalar ağırlıktadır. Ama bu işi yalnızca tekstil olarak kısıtlandırmamak gerekiyor. Evden yapılabilecek çok fazla çeşitte fason iş var.

Tekstil İşi

Tekstil alanında çalışan birçok fason firma bu ürünlerini belirli aşamalardan geçirmesi için ev hanımlarına vermeyi tercih ediyor. Tekstil firmaları ürünlerin üretim ve paketlenme aşamasında evden çalışan kişilerle anlaşıyor. Bu sayede hem şirket zaman kazanıyor hem de ev hanımlarına istihdam sağlanıyor diyebiliriz. Çoğunlukla kadınlar tarafından yapılan bu iş oldukça iyi paralar kazandırabiliyor. Siz de bu tarz işlere yatkınsanız, evde tekstil işi yapabilirsiniz.

Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak

Dikiş İşi

Evde dikiş işi veren firmalar da var. Aslında bunu da tekstil işinin içerisinde gibi düşünebiliriz. Şirketler ev hanımlarına belirli ürünlerin dikilmesi işini veriyor ve anlaşılan zamanda ürünlerin teslim edilmesini istiyor. Örneğin, bir şirket müşterisinin istediği üniformaları diktirmek için “Fason dikim işi verilir” diye ilan açıyor. Ardından ilana başvuranlarla görüşerek ürünlerin siparişini veriyor. Evden çalışan kişilerde üniformaları dikerek teslim ediyor. Burada şirket müşterisinin isteğini yerine getirdiği için karlı çıkıyor. Evde dikim işi yapan kişi de bu işten para kazanıyor.

Paketleme İşi

Her türlü paketleme işi de evde fason iş veren firmalar tarafından isteniyor. Değişen ürünlerin belirli boyut ve standartlardaki paketlere yerleştirilmesi şeklinde tanımlanabilecek bu iş oldukça kolay. Yapılması gereken tek şey ürünleri şirketin tariflediği şekilde paketleyerek satışa hazır hale getirmek. Fabrikalardan evlere iş veren firmalar her türlü ürünün paketlenmesini isteyebiliyor. Düğme, boncuk, takı, kına, nikah şekeri, toka, kalem… Hepsi paketleme işi kapsamına giren ürünler ve bu liste daha uzatılabilir. 

Montaj İşi

Evde montaj işi veren çok fazla sayıda firma var. Böyle söyleyince işin adı biraz zorlayıcı gelebilir. Ama aslında oldukça kolay bir iş. Birçok fason firma evde montajı tamamlanmak üzere; kalem, oyuncak, priz gibi farklı ürünler gönderiyor. Sizin yapmanız gereken parçaları şemalarda gösterildiği şekilde birleştirerek ürünü son haline getirmek. Bu iş yapanlara güzel paralar kazandırıyor diyebiliriz. 

Davetiye Katlama İşi

Evde yapabileceğiniz davetiye katlama işi bile harika kazançlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu fason işi komşularınızla ya da ailenizle yapabilirsiniz. İsterseniz kendinize bir ekip kurarak çok daha hızlı çalışabilirsiniz. Bu ekip kurma olayını her türlü fason işte kullanabilirsiniz. Çünkü işi ekibiniz ile birlikte yaparsanız gerçekten daha hızlı yol alırsınız ve işleri çabuk teslim edeceğinizden paranızı da o kadar çabuk alırsınız. Hem yaptığınız için miktarı artacağı için aylık kazancınız da artacaktır.

Fason işlerde istenilen işler firma çalışanları tarafından sizlere verilir. Yani hazırlayacağınız ürünlerin malzemeleri ve paketler sizlere teslim edilir. Siz de iş bitince ürünleri teslim ederek paranızı alabilirsiniz.  

Evde Fason İş Yaptırmak İsteyen Firmalar

Dışarıya fason iş veren firmalar İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Adana gibi büyükşehirlerde oldukça fazladır. Ama bu diğer illerde evlere iş veren firmalar yok demek değil. Büyük küçük birçok firma evlere fason iş veriyor. Burada önemli olan sizin firmalarla iletişime geçmeniz ve onları sizinle çalışmaya ikna etmeniz. Daha sonrasında işlerinizi düzgün yaparsanız zaten firmalar kendiliğinden sizinle çalışmaya devam etmek isteyecektir. 

İstanbul fason iş veren firmalar açısından oldukça yoğun bir bölge. Ama burada da daha çok tekstil şirketlerine, hediyelik ve çeyiz dükkanlarına odaklanmak lazım. Bu aşamada Eminönü, Kapalıçarşı, Tahtakale gibi bölgeleri gezerek fason iş veren firmalarla görüşebilirsiniz.

Bursa’da evlere iş veren tekstil firmaları çoğunluktadır. Bu nedenle Bursa evlere fason iş konusunda İstanbul’da aşağıda kalmaz. Bursa’nın tarihi han ve çarşılarında iş yapan esnaflar aracılığıyla evlere iş veren firmalara ulaşabilirsiniz. 

Biz burada iki büyükşehirden bahsettik. Siz kendi yaşadığınız bölgedeki çarşı ve pazarlarda araştırma yaparak fason iş veren firmalara ulaşabilirsiniz. Bu firmalar internete de ilan verebiliyor. Özellikle son zamanlarda İŞKUR evlere iş verilir eleman ilanları açısından ön plana çıkıyor. Siz de İŞKUR’un ilan sayfasını takip ederek kendinize uygun işi bulabilirsiniz. Sizi ilgili sayfaya yönlendirecek linki bölüm sonunda bulabilirsiniz. En yakın İŞKUR ofisine giderek yüz yüze de konuşabilirsiniz. 

Evinize katkıda bulunmak istiyorsanız ve firmaların bilgilerini, fikirlerinizi, düşüncelerinizi veya iş tecrübelerinizi sitemizin en alt kısmında bulunan yorum bölümüne yazarak bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.
Not: Telefon numaranızı bırakmanız kötü niyetli insanların sizi rahatsız etmesine yol açabilir ve bu sorundan sitemiz ( isilanlarim.net) sorumlu olmayacaktır. Firmaların sizinle iletişime geçeceğinin garantisini verememekle birlikte bunu okuyup numaralarını bırakanlar sorumluluğu kabul etmiş sayılır.

İŞKUR evden iş ilanları için TIKLAYINIZ!

Evden Yapılabilecek İşler

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Bir önceki yazımız olan İstanbul Avcılar Evde Ek İş İlanları ve Evlere İş Veren Firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 630 YORUM
 1. Hülya dedi ki:

  Evde düz ve overlok makinam var günlük kazanç sağlıyacaşi dikiş işi arıyorum

 2. Figen yazgan dedi ki:

  Tekstil atolyeme fason is ariyorum.kesim yapiyorum..

 3. Yasemin Şahin dedi ki:

  Evde paketleme ,birleştirme,düzenleme el işleri,süsleme yapabilirirm..SAMSUN

 4. Fevziye Keser dedi ki:

  Hatay iskenderun da oturuyorum ewde paketleme işi yapmak istiyorum

 5. Nilüfer dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum oturduğumuz yerde böyle işler olmadıgından ilgilemenizi rica ediyorum.ihtiyacı olan firmalar iletişime geçebilir

 6. Mervenur dedi ki:

  Çorumda yaşıyorum evde ek iş yapmak istiyorum paketleme montalama katlama

 7. Sevcan dedi ki:

  30 kişilik sağlam ekibim var 2 yıldır faaliyet gosterdigim dükkanımda fason işi arıyorum
  İstanbul /Esenyurt

 8. Fadime dedi ki:

  Evde fason iş yapmak istiyorum

 9. Kadriye uslu dedi ki:

  Merhaba evde paketleme vs. İşi yapabilirim titiz ve hızlı çalışırım ilgilenen firmalar dönüş sağlayabilirse sevinirim.

1 60 61 62