İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

İnternetten Para Kazanma Yolları 2020

Geçim derdi yüzünden günümüzde pek çok insan internetten para kazanma yolları 2020 sorusunun yanıtını sık bir şekilde aramaktadır. Artık internet çağında yaşadığımız için sanal ortam üzerinden para kazanmak oldukça kolaydır. Dolayısıyla evde oturduğunuz yerden bile yapabileceğiniz pek çok iş imkanı bulunmaktadır. Bu yazımızın devamından internet üzerinden yapacağınız ek işler ve iş fikirleri hakkında daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanmak

Artık sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu herkes bilmektedir. Milyarlarca insan sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmaktadır. Dolayısıyla birçok reklam verenin olmasıyla da birlikte sosyal medya üzerinden çeşitli platformlar aracılığıyla para kazanmak mümkündür. Özellikle Facebook ve Instagram üzerinden para kazanmak çağımızın popüler uğraşı haline gelmiştir. Instagram üzerinden para kazanmak hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Instagram aracılığıyla ek gelir elde etmek adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Facebook üzerinden nasıl para kazanılır diye sorulacak olunur ise sizlere pek çok seçenek sunmak mümkündür. Öncelikli kriterin büyük kitlelere hitap etmek olduğunu unutmayınız. Peki büyük kitlelere nasıl hitap edilir? Facebook üzerinden topluluklara hitap etmek için sayfaya da grup kurabilirsiniz.

Eğer sayfalarımızı büyük kitlelere ulaştırıp minimum 500.000 ya da bir milyon gibi beğeni sayısı yakalar iseniz günlük olarak verebileceğiniz reklamlardan reklam veren kurumlara ve kişilere bağlı olarak günlük ortalama 100 ile 500 lira arasında para kazanabilirsiniz. Ancak sayfamızı beğenen kişilerin gerçek kişiler olması çok önemlidir. Böylelikle sayfamızdaki etkileşim fazla olduğu için reklam verenler sıklıkla sayfanıza reklam vermeyi tercih edecektir.

Facebook’un yanı sıra insanlar Instagram üzerinden nasıl para kazanılacağını da merak etmektedir. Bir çoğunuz instagram üzerinden store açıp çeşitli yerlerden tedarik ettiği ürünleri satmaktadır. Ancak bunu sürekli yapacağımız bir iş haline getirecekseniz vergi mükellefi olacağınızı da unutmayınız. Özellikle Instagram üzerinden kutlayacağımız ürünlerin faturalı olması alıcıların size güvenmesi açısından çok önemli bir rol oynamaktadır. Fatura kesmeniz sizin için rakiplerinize kıyasla büyük bir avantaj olarak görülür.

Instagram’dan Para Kazanmak

Ek İş Yaparak Para Kazanmak

Internet üzerinden çok sayıda ek iş verilmektedir. Bunları örnek vermek gerekirse; evde kutu paketleme, kına paketleme, davetiye katlama, montaj işi, makale yazmak bilinen en yaygın ek işlerdendir. Evde davetiye katlama işinde davetiye katlama işi veren firmalar tarafından sizlere çok sayıda davetiye ve zarf verilmektedir. Verilen davetiyelerin iş veren firmaların istediği şekilde katlanması gerekmektedir. Bu davetiyeler genellikle; düğün davetiyesi, nişan davetiyesi, sünnet davetiyesi, bebek doğum günü davetiyesi, kutlama davetiyesi gibi çeşitlendirilebilir.

Bir diğer popüler ek iş ise evde makale yazmaktır. Kim oturduğu yerden para kazanmak istemez ki? Oturduğunuz yerden ek gelir elde etmek istiyorum diyorsanız makale yazma işi tam size göredir demek doğru olacaktır. Bu işin de kendi içinde farklı boyutlara ayrıldığını belirtebiliriz. Çeşitli konu hakkında makale yazabilir ya da sitelere editörlük yapabilirsiniz. Eğer bazı konular hakkında makale yazmak istiyorsanız öncelikli olarak makale yazmadan önce yazacağınız konuları Google’da araştırabilirsiniz. Basit bir araştırma sonrasında çok rahat bir şekilde istediğiniz konu hakkında makale yazabilecek konuma gelebilirsiniz.

Sitelere editör olmak istiyorsanız editör arayan site sahipleri ile anlaşıp günlük olarak ya da aylık olarak yazacağınız yazı sayısına göre anlaşmanız doğrultusunda günlük haftalık ya da aylık ödeme alabilirsiniz. Genellikle spor, haber ve moda siteleri yoğun bir şekilde editör aramaktadır. Güvenilir ve başarılı bir editör olduğunuz takdirde sürekli iş bulma imkanına sahip olabilirsiniz. Böylelikle evde oturduğunuz yerden hem ek gelir elde edebilir hem de boş kalmamış olabilirsiniz.

Evde Ek İş İmkanları

Makale Yazarak Para Kazanmak

Bir önceki yazımız olan Evde Muhasebe İşi Yaparak Düzenli Ek Gelir Sağlamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. İ dedi ki:

  Öğrenciyim evde paketleme işine ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim. Adanada yaşıyorum

 2. Hatice özen dedi ki:

  Evde paketleme ve katlama yapmak istiyorum

 3. Nermin dedi ki:

  Paketleme işi yapmak istiyorum. Ordu Ünye’de yaşıyorum..

 4. İSMAİL dedi ki:

  Ankara da oturuyorum Eşim ve Ben evde ek iş yapmak istiyoruz çocuğumuzun ve kendi ihtiyaçlarımızı daha rahat karşılamak,borçlarımızı daha rahat ödeyebilmemiz için bize iş fırsatı sunarsanız seviniriz saygılarımla.

 5. Elif baz dedi ki:

  İstanbul Avrupa yakası Küçükçekmece Sefaköy Söğütlüçeşme de oturuyorum evde paketleme katlama işi itina ile yapılır

 6. Esma dedi ki:

  Siirtin Kurtalan ilçesinde oturuyorum her türlü paketleme işini yapabilirim

 7. Narin dedi ki:

  Mrhb kayseride yasiyorum her turlu el becerisi gerektiren işleri itina ile yaparim saygilar

 8. arife dedi ki:

  kayseri fevzi cakmakta oturuyorum bebegim in masraflarini cikartmak icin evde paketleme işi yapmak istiyorum donus yaparsaniz sevinirim

 9. Aysel dedi ki:

  Kayseri ildem de oturuyorum elim çok hızlıdır olumlu dönüşünüzü bekliyorum

 10. Nurdan dedi ki:

  Ankara kazanda oturuyorum. Evde paketleme işi itina ile yapılır. Şimdiden teşekkürler.