İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Fatura Ödeme Merkezi Açmak İçin Gerekenler

21.04.2015

Fatura Ödeme Noktası Nasıl Açılır ? Kazandırır Mı ?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Sizlere bu makalemizde bir çok girişimcinin girmek istediği fakat konu ile alakalı pek bilgisi olmadığı için girmekten korkutuğu bir sektör olan Fatura Ödeme Merkezleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Son zamanlarda mahallelerde en fazla karşımıza çıkan dükkanlardan birisidir. Hatta normal dükkanlarda bile ( İnternet Cafe,Tekel Bayii vs.) camlarında Cep Telefonu,Ev Telefonu ,Elektrik,Su,Doğalgaz gibi faturaların ödenebileceğine dair yazılar yazmaktadır. Böyle bir dükkanda açabilirsiniz ya da mevcut dükkanınıza böyle bir sistem kurdurabilirsiniz. Bu sayede kazancınızı daha da katlayabilirsiniz. Fatura ödeme merkezi sistemi nasıl çalışıyor diye merak edenlere kısa bir şekilde açıklayalım. Diğer kurumlarda kuyrukta sıra beklemek yerine 1-2 TL komisyon vererek faturalarınızı hızlı bir şekilde ödeyen merkezlerdir. Şimdi dilerseniz Bayilik Almak isteyenler için daha ayrıntılı bilgi verelim.

Fatura Ödeme Noktası

Öncelikle eğer kendi iş yeriniz varsa yukarıda örnek verdiğimiz gibi bir iş yeriniz varsa bu işi de yapabilirsiniz. Online Fatura Ödeme Merkezlerinin bayiliği almakla işe başlayın. Sistemin bayiliğini aldıktan sonra banka hesabınıza para yatırmanız gerekmektedir.

Durum şundan ibaret. Müşteri geliyor. Sizden faturasını yatırmanızı istiyor. Siz yatırıyorsunuz kendi mevcut banka hesabınızdan. Para sizin hesabınızdaki paradan çekiliyor. Sizde müşteriden üzerine koyacağınız 1-2 TL komisyon ile ücretini alıyorsunuz.Ayrıca bu işlemi kredi kartı ile de yapabilirsiniz.  Sistem bu şekilde işliyor yani. Günde 10-20 tane fatura yatırsanız ( Bu en düşük İhtimal ) günde 40-50 Lira Net para kazanırsınız. Hem de bu sizin net kârınızdır.  Peki sadece bu saydığınız faturalar mı ödeniyor ? diye soracak olanlar mutlaka vardır. Elbette hayır. Sistem çok geniş bir alana hitap etmektedir.

Gerekli Belgeler: İkâmetgah belgesi (15 günü geçmemiş), Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Vergi Levhası Fotokopisi (Bayilik Başladıktan Sonra İstenicek), Adına Kayıtlı Fatura Örnegi (Elektrik,Su,vb gibi)

Parça Kontör, Sabit Telefon, Uydu-Tv İnternet Diğer Faturaları da bu sistem sayesinde kısa sürede ödeyebilir ve müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Özellikle de son zamanların en gözde işidir Parça Kontör İşi. Sonuç olarak Sıfır Risksiz bir iş diyebiliriz. Sadece bayilik almak için firmaya para vermeniz gerekecektir. Ayrıca bir  Bilgisayara bir de internet bağlantısına ihtiyacınız vardır. Bunun yanında müşterilere fatura vermeniz gerekecektir. Fatura verebilmek için Yazıcı da olması gerekmektedir. Market,Büfe,Kırtasiye ve Cep Telefonu Dükkanları kendi işlerinin yanında bu işi de yaparak güzel kazançlar elde etmektedir.

Kısa Özet: Fatura Ödeme Noktası Açmak isteyenler öncelikle kendi yaşadıkları illerinde hangi firmalar bayilik veriyor bunu araştırması gerekmektedir. Bu işte güzel kâr vardır. Bu işin bayiliğini almak için fiyat araştırması yapmanızı ve en iyi sistemin kimde olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca kesinlikle müşteri desteği olanlar ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul’da yaşayanlar için İETT Akbil Bayisi Almak için hazırlamış olduğumuz iş fikrini de okuyabilir.

Kaynak:Editör
Kaynak

Bir önceki yazımız olan Seyahat Acentası Bilet Satış Ofisi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.