İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Hollanda’da İş Bulmak: Hollanda İş İlanları ve Başvuru Rehberi

Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olarak bilinen ve en gelişmiş ülkeler arasında yer alan Hollanda, iş imkanları açısından oldukça zengin bir ülke. Her ne kadar yüz ölçümü açısından ülkemizin Konya ili kadar olsa da dünyanın en zengin ülkelerinden biri olması Hollanda’da iş imkanı arayanları cezbediyor. Ayrıca Hollanda iyi yaşam koşulları ile de ön plana çıktığı için daha güzel bir yaşam sürmek isteyenlerde Hollanda’da çalışmayı tercih ediyor. 

Günümüzde, özellikle genç nesil, yurtdışında çalışmak istiyor. Gerek artan döviz değerleri gerekse pahalılaşan yaşam insanları daha rahat para kazanabilecekleri ve kazandıkları parayla daha kolay geçinebilecekleri ülkelerde çalışmaya yönlendiriyor. İşte bu ülkelerden biri de Hollanda. Bu nedenle biz de sizler için Hollanda’ya en kolay yoldan nasıl gidilir, Hollanda’da iş imkanı neler, nasıl iş bulunur konularını detaylı açıkladığımız bu yazıyı hazırladık. Siz de “Hollanda’da çalışmak istiyorum fakat ne yapacağımı bilemiyorum” diye düşünüyorsanız, bu makaleyi inceleyebilirsiniz. 

Hollanda’da Çalışma İmkanları Neler?

Hollanda küçük bir ülke ama aslında iş hacmi oldukça geniş. Özellikle son yıllarda çok farklı alanlarda yatırımlar yapılan bu ülkede her mesleğe uygun işler var. Fakat son zamanlarda özellikle bilişim ve teknoloji işlerinin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Bunun dışında Hollanda’da serada çalışmak, inşaat işçisi olarak görev almak veya farklı mühendislik dallarında da iş bulmak mümkün. Şimdi gelin beraber Hollanda’da Türklere iş imkanı sunan sektörleri tek tek inceleyelim. Böylece siz de “Hollanda’da ne iş yapılır?” sorusuna alternatif cevaplar bulabilirsiniz. 

Hollanda’da Liman İşleri

Hollanda aslında kanallarıyla ünlü olsa da çok büyük bir limana da sahip. Ülkenin liman kenti olarak bilinen Rotterdam’ın Hollanda ekonomisine katkısı da oldukça büyük. Gerçekten Avrupa’nın en büyükleri arasında yer alan Rotterdam limanında hem işçi hem de mühendis olarak çalışabilirsiniz. 

Amsterdam’da İş Bulmak

Hollanda denince akla ilk gelen, hiç şüphesiz, Amsterdam. Ülkenin başkenti olan bu şehir her sene binlerce kişiye kapılarını açıyor. Ülkenin ekonomik olarak gelişmiş olması birçok ünlü marka, firma ve şirketi bu ülkede görevlendirmek üzere geçici ya da daimi personel işçi alımına yönlendiriyor.

Hollanda mühendis iş ilanları en çok Amsterdam bölgesi için veriliyor. Bu bölgede, başta bilişim sektörü olmak üzere, birçok farklı iş kolunun merkezleri yer alıyor. Bu nedenle eğer Amsterdam-Hollanda’da iş arıyorum diyorsanız yüksek bir eğitim seviyesine ve çok iyi bir İngilizceye sahip olmalısınız. Çünkü Hollanda iş ilanları en çok nitelikli elemanlar için açılıyor. 

Hollanda Sera İşi

Hollanda birçok konuda öncü bir ülke desek abartmış olmayız. Öncü olduğu konulardan biri de geçtiğimiz 10-15 yıl içerisinde geliştirilen ve tüm dünyaya yayılan seracılık sistemi. Dar alanlarına rağmen çok ciddi bir tarım potansiyeli olan Hollanda sera konusunda hem başarılı hem de etkili çözümler üretiyor ve üretmeye de devam ediyor.

Dilerseniz siz de Hollanda sera iş ilanları sayfalarını takip ederek seralarda çalışmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Hollanda’da kendi sera işinizi de yürütebilirsiniz. Tabii bunun için bir miktar sermayeye ve belirli izinlere ihtiyacınız var. Ama paranız hazır olduğu takdirde Hollanda hükümetinin yatırımcılara sunduğu ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz. 

Peki, Hollanda’ya İşçi Olarak Nasıl Gidebilirim?

Hollanda’da iş bulmak isteyen birçok kişinin aklına Almanya’nın işçi alımları gelir. İki ülkenin birbirine yakın olması ve bir dönem yapılan Hollanda işçi alımı faaliyetleri düşünüldüğünde bu durumun normal olduğunu görebiliriz. Hollanda’da inşaat işçi maaşları da Türkiye’den daha yüksek olduğu için inşaat işinde çalışan kişiler bu ülkeye gitmenin yollarını arıyorlar. Fakat doğrusunu söylemek gerekirse son zamanlarda Hollanda inşaat iş ilanları çok fazla yayınlanmıyor. Yani eskisi gibi sık ve çok işçi alımı yapılmıyor. Tabii bu hiç olmuyor demek değil. Bir sonraki bölümde bahsedeceğimiz yöntemleri uygulayarak ve Hollanda iş arama siteleri üzerinden yayınlanan ilanları takip ederek işçi alımlarını yakalayabilirsiniz. 

Hollanda’ya Çalışmaya Nasıl Gidebilirim? Hollanda İş Başvurusu Nereye Yapılır? 

Daha önce yurt dışında çalışmış olanlar Hollanda’da iş bulmak açısından bir adım önde diyebiliriz. Deneyim sahibi olanlar her zaman için yurt dışında çalışmaya öncelikli seçilenlerdir. Ya da global ve ünlü bir firmada çalıştıysanız bu firmanın referansıyla Hollanda’da iş başvurusu yapabilirsiniz. Aynı şekilde eğer global bir şirkette çalışıyorsanız expad olarak isimlendirilen yurt dışı görevlendirme şekliyle Hollanda’da çalışmaya gönderilebilirsiniz.  Şunu söylemeden geçemeyeceğiz ki Türkiye’deki çoğu üniversitenin diploması Hollanda’da geçersizdir. Ancak yine de umudunuzu kırmayınız.

Hollanda’da çalışmak istiyorsanız yapacağınız ilk şey Hollanda iş bulma siteleri aracılığıyla yurt dışı ilanlarına göz atmak olmalı. Bunun yanı sıra gazetelerin seri ilanlarını ve Hollanda’nın kendi iş bulma ve arama sitelerinde yer alan ilanları da takip edebilirsiniz. Hollanda’da Türk firmaları iş ilanları açabiliyor. Bunları da takibe almalısınız. Bunun yanında Hollanda’da iş bulmak için tanıdıklarınızdan da yardım isteyebilirsiniz. 

Hollanda İş Bulma Siteleri

Hollanda’da iş ilanları genellikle yerel dil olan Felemenkçe olarak karşınıza çıkabilir. Bu nedenle daha çok yabancılar için ilan veren siteleri takip edebilirsiniz. Hollanda’da Türkçe iş ilanları için Kariyer.net gibi Türk sitelerini takip edebilirsiniz. Hollanda iş ilanları için inceleyebileceğiniz linkleri aşağıda bulabilirsiniz: 

Hollanda’da Çalışmak için İnşaat Firmalarının İlanlarını Takip Etmek

Ülkemiz dünyanın dört bir yanında inşaat projelerinde görevlendirmek üzere eleman ve işçi alımı yapan firmalarla dolu. Bu firmaların ilanlarını takip ederseniz onlar aracılığı ile de Hollanda’da çalışma imkanı bulabilirsiniz. Ancak pasaportunuz olması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Taşeron firmalar aracılığıyla belirli süreli olarak Hollanda’da bulunmanız sizin için büyük bir avantaj. Belki tekrar Türkiye’ye döneceksiniz fakat tüm süreç resmi evraklarda kayıt altına alınacak ve size rahatlıkla kanıtlayabileceğiniz bir yurt dışı iş tecrübesi kazandıracak. Böylece ileri zamanlarda tekrar bir işçi ya da personel alımı olduğunda diğer adayların önüne geçebilirsiniz. 

Tanıdık Daveti İle Hollanda’da İş Aramak

Hollanda’da yaşayan tanıdıklarınız varsa size oradan davetiye gönderebilir ve siz de böylece Hollanda’ya gidebilirsiniz.  Ancak sizi davet eden kişinin Hollanda’da bir evi arabası yani kendine özel mülkü ve bankada parası olması gerekmektedir. Çünkü sizi davet eden birisi tüm sorumluluğu üstüne almaktadır.

Misafir olarak gidebileceğiniz ülkede ileri zamanlarda evlilik düşünürseniz evlenerek oturum almak da mümkündür. Eşim Hollandalı ve bende gitmek istiyorum diyenlerse konsolosluklardan detaylı bilgileri alabilirler. Çünkü eğer eşiniz oranın vatandaşıysa Hollanda’ya gitmek ve orada iş bulmak sizin için çok daha kolay olacaktır.

Hollanda’da Çalışmak İsteyenlere Tavsiyeler

İngilizceye ek olarak Hollanda’nın resmi dili olan Felemenkçeyi de bilmeniz size ekstra bir şans katacaktır. Hem başvurularda hem de gittikten sonra bu dil bilgisinin faydasını göreceksiniz.

Özet olarak; beyaz yaka olarak gitmek isteyenler büyük firmaları, mavi yaka işçi olarak gitmek için de taşeron firmaları ya da inşaat şirketlerini deneyebilir. Önce yaşam koşullarını görmek daha sonra kalıp kalmayacağına kadar vermek isteyenler de davetiye yöntemini kullanabilir.

Yurt Dışı İş İmkanları

Almanya’da Çalışmak İçin Ne Yapmalıyım?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 146 YORUM
 1. Ramazan dedi ki:

  Restorana eleman arayan usta yardımcısı izgaraci komi garson her iş yapılır şuan İstanbul’da çalışıyorum Amsterdam gelmek istiyorum 05077991934

 2. Hulya dedi ki:

  Ascı yardımcısı olarak iş istıyorum

 3. Emre dedi ki:

  İnşaat alaninda alçıpan ve elektrik kaynak ustasıyım.. izmir

 4. Ersin dursun dedi ki:

  İzmir erkek kuaför 15 yıllık berber dükkan işlediyorum evli bir cocuk babasıyım ustalık kalfalık belgem var beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim tşkr

 5. Gvnylmz dedi ki:

  Merhaba ben türkiyede kurumsal bir şirkette konteyner,bina ve hangar üzerine kalite kontrol departmanında 5 yıl çalıştım bu sektör üzerine sertifikalarım var yardımcı olabilecek iyi niyetli insanlardan yardım etmeleri ve hollandada bir iş imkanı sağlamalarını rica ediyorum

 6. Zahid dedi ki:

  Merhaba ben tekstilde elaman olarak çalışıyorum holandada çalışmak istiyorum iyi kalbli insanlar yardım etseler cok iyi olurdu durumun iyi de yil.

 7. Murat dedi ki:

  Merhaba ben on beş yıldır kasabım ustalık ve hijyen belgem var.

 8. Nuh dedi ki:

  Merhaba insaat kalipci ustasiyim pasaportum bar 10 yillik is deneyimim var yurt disinda limakta calistim

 9. Eyüp Ateş dedi ki:

  Merhabalar ben inşat ustasıyım her türlü inşat işlerinden anlarım yurtdışı deneyimim var Katar’da çalıştım Hollanda’ya gelmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar

 10. İbrahim Birtan şen dedi ki:

  Merhaba ben imalat kaynak montaj ustasıyım Hollanda’da çalışmak istiyorum

 11. Kayhan dedi ki:

  14 yildir kuaförüm yurt disinda yapmak istiyorum meslegimi yardimci olursaniz sevinirim

  1. Selim dedi ki:

   Merhaba Kayhan’
   Bay be Bayan mı?
   Ben Hollanda bay ve bayan salonum var

 12. Cihan dedi ki:

  Mrh ben 14 yildir ismakinasi operatoruyum ekskavator beko loder dozer ve loder operatorlugum var avrupa ulkelerinde is ariyorum uzun vadeli her turlu is saatleri bana uyar ilginiz icin tsk ederim.

 13. Okan Tepeci dedi ki:

  Merhaba ben inşaat sektörü nde çalışmaktayım 29 yaşındayım Hollanda da inşaat sektöründe çalışmak isterim

 14. Tuncay Güngör dedi ki:

  Merhaba ben 17 yildir inşaat sektöründe soğuk demir işinde calisiyorum diger islerde yardimci elaman olarakda calisabilirim elimden insaat sektörün çerçevesinde her is gelir ilgilenen abilerimiz ve arkadaşlarımız bu adreslerden bana ulaşabilir

 15. Kamil Can dedi ki:

  16
  Yıl serada sebze yetiştirme terjübesine sahibim iş bulabilirmiyim

 16. Ali kaptan dedi ki:

  Ali kaptan Hollanda seviyorum ve çalışmak istiyorum bunu bütün kalbimle istiyorum Meksika İtalyan çin balık yemekleri yapıyorum mesleyime aşıkgım ben şefim seviyorum yemek yapmayı bu arada Hollanda yemeği yapmayı çok istiyorum iş istiyorum Hollanda olmasını bütün kalbinle istiyorum saygılarımla

 17. Celal arslan dedi ki:

  Merhaba ben1 yıl güney afrika johannesburgda dönerci ve kasap olarak çalıştım yurtdışı deneyim var hollandada çalışmak istiyorum 1972 doğumluyum eşimden ayriyim

 18. Murat dedi ki:

  36 yaşındayım bekarım (metal teknolojisi) ustalık ve eğitici ustalık belgesi mevcut Hollanda’da çalışmak ve kazanmak istiyorum hayırlısı olsun.

 19. Gürcan dedi ki:

  Hollanda da iş istiyorum aşçı yım 40 yaşındayım

 20. Osman sarı dedi ki:

  Tecrübeli aşçı yim hercesit yemek tatli çorbalar doner ızgara lezzetiyle yapilir yurtdışı tecrübem var43 yaşındayım aşçılık ascibasilik yapilir artvinliyim bursa inegolde ikamet ediyorum güzel firma olursa uzun sure çalışırım

 21. ALI AKYUZ dedi ki:

  DAHA ONCE GLAZENWASSERIJ OLARAK CALISIYORDUM IS ARIYORUM

 22. Harun dirlik dedi ki:

  Mrb ben hollanda ya isci hitmek istiyorum meslek lerim (kaynakcilik 10 yildir yapiyorum demir dograma )(sac isleri 18 yil yapyim)ayrica soforluk var bu is dallarinda is ariyorum ilk defa yurt disina cikacam

 23. Yusuf dedi ki:

  Merhaba öncelikle herkese iyi günler dilerim 24 yasindayim berberlik yapiyorum hollandada çalışmak istiyorum.

 24. Halil Çoğul dedi ki:

  Selam ben Halil mobilya ustası olarak çalışmak istiyorum özel imalat ve montaj üzerine ustayim

 25. Guvanch dedi ki:

  merhabalar. ben 21yasimdayim hollanda (Amsterdam) calismak isteyorum.Ulke turkmenistan.

 26. Ferhat Ablak dedi ki:

  merhabalar adım ferhat inşaat sektöründe 7 yıllık tecrübeye sahibim . soğuk demirciyim , hollandada çalışmak istiyorum . yardımcı olursanız sevinirim

 27. ahmet dedi ki:

  yaşım 18 hollandada çalışmak istiyorum hertürlü işi yaparim ailem de bana destek cikiyor burda okul hayatimi bitirdim hollandada çalışmak istiyorum lütfen elimden tutun …. 😔

 28. Ahmet DEMİR dedi ki:

  Mrh.Tır Şoförü’yüm.20-06-1969 Ankara.Damper Lobet ve Sal Dorse.Yurtdışı engelim yok.Tüm evraklarım hazır.

 29. Ruhi turan dedi ki:

  Samsun’da yaşıyorum Hollanda’ya kamyon şöförü olarak gitmek istiyorum

 30. Rıdvan arslan dedi ki:

  Terzi yim model makinaci ve modelist egitimim var istanbuldayim holandada calismak istiyorum

 31. Rıdvan arslan dedi ki:

  Merhabalar ben istanbulda terziyim modalistlik egitimim var kalip cikarip dikim yaparim abiye gelinlik uzerine 15 yili askin tecrubem vardir hollandada calismak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim
  ridvanarslan04@gmail.com

 32. Emrah dedi ki:

  Ben içi aryorum arnhem olanda tavku tutmaya

 33. zahiddin dedi ki:

  mrb ben 37 yaşında lahmacun döner ustasıyım 20 yıldır bu işi yapmaktayım yurtb dışında çalışmak istiyorum herkese hayırlı günler

 34. OĞUZHAN AYSEL dedi ki:

  MERHABA BEN MANİSADA YAŞIYORUM KAYNAKÇIYIM BOYADANDA ANLIYORUM ÇALIŞMA İSTİYORUM

 35. oğuzhan aysel dedi ki:

  MERHABA MANİSADA YAŞIYORUM. BOYADAN ANLIYORUM. ÇALIŞMAK İSTİYORUM.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

 36. Hakan dedi ki:

  Eğitimciyim. Her işte çalışırım.

 37. Zeynertin dedi ki:

  Her işten anlatım mesleğim kaynakcilik