İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Instagram’dan Para Kazanma Yolları 2020

Sosyal medyanın Dünya’nın en etkili ticaret araçlarından biri haline geldiği bir ortamda Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları ön plana çıkmaktadır. Özellikle son dönemlere bakıldığı zaman sosyal medya platformlarından yapılan reklamların sıklıkla arttığı görülmüştür. Büyük markaların da sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaya başlamasının ardından tüketiciler de artık bir ürün almadan önce alacağı ürünü ve ürüne ait olan markayı sosyal medyadan aratmaya başlamıştır.

Böylelikle sosyal medya üzerinden para kazanmanın önü açılmıştır. Bu makalemizde ise sizlere en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan instagram üzerinden para kazanmak 2020 konusunun detaylarından bahsedeceğiz. Öncelikli olarak instagram sayesinde para kazanmanın pek çok yolu olduğunu söylemek gerekir. Gelin bu para kazanma yöntemlerini aşama aşama sizlere aktaralım.

Takipçi sayısıyla para kazanmak: Instagram üzerinden yaptığınız ilgi çekici paylaşımlar ile takipçi sayınızı arttırmanız mümkündür. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Paylaşım yaptığınız alanlar ile ilgili etiket yani #hashtag kullanarak yaptığınız paylaşımın o etiketlere bakan tüm kullanıcılara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle takipçi sayınız da günden güne artış olacaktır. Ancak yaptığınız paylaşımların dikkat çekici ve özgün olmasına da özen göstermeniz gerekmektedir.

Bu şekilde ünlülerin ya da sosyal medya fenomenlerinin ciddi miktarlarda para kazandıkları bilinmektedir. Örneğin; çok sayıda sosyal medya fenomeni gerek paylaşım olarak gerek ise instagram story üzerinden reklam yayınlayarak bir çok marka ile reklam sözleşmesi imzalayıp güzel miktarlarda para kazanmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise paylaşımlarının çok sayıda insana ulaşabilmesidir. Sizler de takipçi sayınızı ciddi bir oranda arttırıp instagram üzerinden para kazanma yolunda ilk adımınızı atabilirsiniz.

Ayrıca instagram üzerinden butik açıp ürün satarak da para kazanabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda çok sayıda instagram hesabı üzerinden ayakkabı satışı yapıldığı görülmektedir. Bunun yanı sıra ev eşyaları, kıyafet gibi ürünler de artık büyük çoğunlukla sosyal medya hesapları üzerinden satılmaktadır. Ancak instagram’dan ürün satarken sattığınız ürünün faturalı olmasına da dikkat ediniz. Aksi taktirde vergisini ödemeden kazanç sağladığınız için vergi cezası alma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Özetle; paylaşımlarınız ne kadar çok sayıda insana ulaşır ise o kadar çok kazanç elde edebileceğinizi söylemek kesinlikle doğru olacaktır. Takipçi sayınızı ise organik bir şekilde arttırmanız her zaman daha sağlıklı bir yoldur. Çünkü paylaşmış olduğunuz şeylerin gerçek insanlara ulaşması gerekmektedir.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Evden Çalışarak Para Kazanmanın Yolları

Bir önceki yazımız olan Evde Muhasebe İşi Yaparak Düzenli Ek Gelir Sağlamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
  1. Sehriban dedi ki:

    KOCAELİ GEBZE